OSP

W minioną sobotę , 4 maja podczas miejskich uroczystości z okazji Dnia Strażaka strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Zawadki – Międzyrzec otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (IVECO ).

MATURA

Wolność – z takim zagadnieniem mierzyli się maturzyści, którzy pisali dziś egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co sprawiło im najwięcej problemów i jak przygotowani są do jutrzejszego egzaminu z matematyki? W węgrowskim Liceum Ogólnokształcącym sprawdzała Karolina Skibniewska.

matura 2

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

matura 1

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

100-lecie parafii w Kakolewnicy

Parafia pw. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę, 5 maja. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Sawczuk.

Dzień Strażaka

45 pocztów sztandarowych i ponad 250 strażaków z powiatu garwolińskiego spotkało się 4 maja w Sanktuarium w Górkach, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia prawie tysiąc pielgrzymów uczestniczyło w rozpoczynających się Nabożeństwach Fatimskich.

POGODA MAJ

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w pierwszej dekadzie maja czeka nas pogoda w kratkę z nocnymi przymrozkami.

Miedzyrzeckie Muzy

3 maja podczas obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot wręczył honorowe nagrody zwane Międzyrzecką Muzą. W tym roku Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyznała Międzyrzeckie Muzy za wybitne osiągnięcia twórcom i działaczom kultury.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 3 maja 2019 r

Rekordowa wysokość pomocy udzielonej rolnikom w ubiegłym roku pokazuje, jak dużą wagę do tego sektora gospodarki przywiązuje obecny rząd – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc suszową przeznaczona została rekordowa kwota ponad 2,2 mld złotych – przypomniał minister. Szef resortu potwierdził, że wystąpiły opóźnienia, ale w tym roku wypłaty były kontynuowane i każdy rolnik, który miał przyznaną pomoc otrzyma ją. Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, ze w ostatnich miesiącach nastąpiło wzmocnienie sprawności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa