Tomasz Sych

Ponad 400 harcerzy gościło przez miniony weekend w Łukowie. Przyjechali na Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP. Spotkali się na koncercie i brali udział w grze miejskiej. Pokazali, że „Mają Moc”.

hala

-Garwolin jest w awangardzie samorządów, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe hale sportowe, z pełnym zapleczem- mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski podczas uroczystego otwarcia hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, które miało miejsce 21 września. Obiekt kosztował około 6 mln zł, w tym 2 mln dotacji miasto uzyskało z resortu sportu.

Dariusz Szustek

„Naszym celem jest samodzielne rządzenie” - mówił burmistrza Dariusz Szustek podczas konwencji wyborczej łukowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Prezentacja kandydatów PiS do samorządu odbyła się w piątkowe popołudnie, 21 września. Po przemówieniach był czas na prezentację kandydatów. Oficjalnie też ogłoszono, że o reelekcję będzie ubiegał się obecny burmistrz Dariusz Szustek. Jak mówił w rozmowie z naszym radiem, celem wyborów „drużyny PiS” jest zdobycie takiego poparcia, aby móc samodzielnie rządzić w samorządach:

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Jeszcze przez tydzień rolnicy poszkodowani przez suszę mogą aplikować o pomoc. Będzie ją wypłacać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy, w gospodarstwach których straty osiągnęły 70% i więcej otrzymają pomoc w wysokości 1000 zł/ha, a ci których straty oszacowane zostały na ponad 30% do 70% otrzymają pomoc w wysokości 500 zł/ha.

Andrzej Sitnik

Kandydat na prezydenta Siedlec w najbliższych wyborach samorządowych Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie zaprzeczył słowom Krzysztofa Chaberskiego (PO): „mamy Sitnika”. Lider stowarzyszenia „Bezpartyjne Siedlce” kategorycznie sprzeciwił się także porównywaniu jego ugrupowania do Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego.

OSP STOLPNO

We czwartek, 20 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Stołpno Międzyrzec otrzymali nową łódź ratunkową. Fabrycznie nowa płaskodenna łódź z silnikiem 50 koni mechanicznych kosztowała 75 tys. złotych. Uroczyste wodowanie odbędzie się na międzyrzeckich jeziorkach w niedzielę, 23 września o godzinie 12.00.

Waldemar Sabak

Gmina Górzno dużo inwestuje w infrastrukturę drogową, oświatową czy komunalną. W ostatnim czasie realizowanych jest kilka zadań związanych z ochroną środowiska, których wykonanie nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, czy to w formie dotacji, czy kredytów udzielanych na preferencyjnych warunkach.

zaproszenie

Szanowni ojcowie nastoletnich córek. I tych starszych również. Jeżeli chcecie spędzić z nimi wyjątkowy czas i spojrzeć na nie „na nowo”, to powinniście jak najszybciej zapisać się na warsztaty „Tato & córka”. Odbędą się one już w najbliższą sobotę 22 września w Łukowie.

Maciej Nurzynski

Maciej Nurzyński, kandydat na burmistrza Łukowa, zaprezentował oficjalnie swój program wyborczy. Zrobił to podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 19 września. Kandydat nazwał swój program „Szóstką Nurzyńskiego”.