Aleksandra Rak

Do naszej redakcji dotarła kolejna fotorelacja z pielgrzymki młodzieży z katedry siedleckiej do Meksyku i Panamy. 17 stycznia młodzi odwiedzili Guadelupe i Teotihuacan.

Grzegorz Goral

Wójt gminy Kotuń w rozmowie z Radiem Podlasie komentował zamieszanie przy odbiorze odpadów z terenu samorządu. Grzegorz Góral w audycji O Tym Się Mówi zaznaczył, że zmiana firmy odbierającej śmieci spowodowała pewne, przejściowe problemy.

Grzegorz Goral

Wójt gminy Kotuń w Powiecie Siedleckim odpowiadał na zarzuty niektórych mieszkańców dotyczące nieodpowiedniego, ich zdaniem, dbania o stan dróg w czasie sezonu zimowego. Gość Marcina Jabłkowskiego przypomniał, że rolą samorządu gminnego jest doprowadzenie do przejezdności poszczególnych odcinków, a nie całkowite usunięcie śniegu i lodu z dróg.

Dorota Opalinska_Mucha

Ponad czterysta garwolińskich rodzin korzysta z Karty Dużej Rodziny, a będzie jeszcze więcej. Od stycznia tego roku nastąpiły istotne zmiany poszerzające grono osób, którym przysługują zniżki na różne towary i usługi związane z posiadaniem takiej karty.

Hanna Krupa

Zespoły i soliści, inscenizacje oraz specjalnie przygotowane układy taneczne i stroje. W Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach w czwartek 17 stycznia wieczorem odbył się koncert laureatów XIII Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019”. Mówi Hanna Krupa.

Urszula Chrusciel

Zespoły i soliści, inscenizacje oraz specjalnie przygotowane układy taneczne i stroje. W Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach w czwartek 17 stycznia wieczorem odbył się koncert laureatów XIII Przedszkolnego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych „Szła Kolęda 2019”.

ks. Tomasz Koprianiuk

Za kilka dni oficjalnie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży Panama 2019. Do Ameryki Środkowej przyjedzie około 3,5 tysiąca Polaków. Jest to najliczniejsza grupa pielgrzymów z Europy. Wśród nich przedstawiciele z diecezji siedleckiej. m.in. grupa młodzieży z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach, która przed ŚDM pielgrzymuje jeszcze do Meksyku.

Andrzej Sitnik

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zadowolenie z powodu uchwalenia przez radnych budżetu na 2019 rok. Zapowiedział jednocześnie dalsze prace mające na celu urealnienie przychodów i wydatków samorządu.

Marcin Zboina

Od października ubiegłego roku w powiecie garwolińskim systematycznie rośnie liczba osób pozostających bez stałego zatrudnienia, nawet o kilkaset osób miesięcznie. W styczniu tego roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy przekroczyła cztery tysiące. Szacuje się, że w powiecie sezonowo lub na stałe zatrudniono około 1200 obcokrajowców.