Elzbieta Lanc

Mieszkańcy Mazowsza najliczniej ruszyli do urn. Frekwencja w naszym województwie wyniosła ponad 61 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez PKW w naszym regionie przedstawiciele obecnie rządzącej koalicji PO-PSL zdobyli najwięcej mandatów – 26. 24 przypadły PiS, a jeden Bezpartyjnym Samorządowcom. Mówi Elżbieta Lanc

Marek Zawada

Szpital w Radzyniu Podlaskim otrzymał 4,5 mln złotych dofinansowania na zakup rezonansu magnetycznego. Środki pochodzą z RPO Województwa Lubelskiego. W ramach projektu placówka zakupi też specjalistyczne łóżka, aparaty RTG i nowoczesny sprzęt. To nie jedyne środki pozyskane ostatnio przez tę instytucję.

Robert Golaszewski

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski w dzisiejszej audycji O Tym Się Mówi komentował wyniki wyborów samorządowych w swoim mieście i gminie, a także w powiecie. Podziękował wyborcom za kredyt zaufania, jaki mu udzielili.

Grzegorz Wozniak

Przez najbliższe pięć lat Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić powiatem garwolińskim. To duży kredyt zaufania otrzymany od wyborców, ale i odpowiedzialność za powiat. Czy w związku z tym przejęcie władzy wiązać się będzie ze zmianami kadrowymi i stylu rządzenia?

WIECZOR SWIETYCH

W kościele Świętego Brata Albert w Łukowie trwają przygotowania do Wieczoru Świętych, odbędzie się on 31 października. Na spotkanie zaprasza młodzież z Oazy, która przygotowuje to wydarzenie pod kierunkiem ks. Kamila Frączka.

Piotr Płudowski

Za nami wybory samorządowe. Ale mieszkańcy Łukowa będą głosować jeszcze raz. W niedzielę 4 listopada zdecydują o tym, kto zostanie burmistrzem. Obu kandydatów na urząd burmistrza poprosiliśmy o komentarze do wyników wyborów. Mówi Piotr Płudowski.

Dariusz Szustek

Za nami wybory samorządowe. Ale mieszkańcy Łukowa będą głosować jeszcze raz. W niedzielę 4 listopada zdecydują o tym, kto zostanie burmistrzem. Obu kandydatów na urząd burmistrza poprosiliśmy o komentarze do wyników wyborów. Mówi Dariusz Szustek

Jerzy Rebek

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć większość w sejmiku województwa lubelskiego. To oznacza, że Sławomira Sosnowskiego na stanowisku marszałka zastąpi reprezentant PiS-u, a władzę przejmie Zjednoczona Prawica.

Artur Zielinski

Gmina Borowie realizuje projekt unijny, który polega na zakupie instrumentów i akcesoriów muzycznych dla orkiestry dętej oraz występ tej orkiestry 6 stycznia przyszłego roku wraz z zespołami ludowymi działającymi w gminie. Na te działania przeznaczone jest w projekcie 50 tys. zł.