Waldemar Sabak

Plan dochodów i wydatków gminy na 2019 rok jest zrównoważony. Jeszcze w styczniu opracowany zostanie harmonogram poprawy infrastruktury drogowej na najbliższe pięć lat, a na przełomie stycznia i lutego powinien być wyłoniony wykonawca świetlicy wiejskiej w Łąkach, podobnie jak budowy otwartych stref aktywności.

Szczepan Niebrzegowski

Radzyński szpital zamknął rok 2018 z trzymilionową stratą. To pierwsza taka sytuacja od kilku lat w placówce, która pod względem finansowym wyróżniała się na tle innych w regionie. Powiat radzyński poręczył też SP ZOZ kredyt na kwotę 1 milion 706 tysięcy złotych.

Mariusz Osiak

Budowa żłobka i rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej – to jedne z głównych przyszłorocznych inwestycji, które będą realizowane w gminie Łuków. Radni przyjęli tam właśnie budżet, który po raz pierwszy po stronie wydatków przekroczył 100 milionów złotych.

Tomasz Malodobry

Jeszcze w styczniu ma być podpisana umowa na dzierżawę terenu pod budowę zakładu produkującego chrzan, w którym docelowo pracę znajdzie 50 osób. W planach jest lokalizacja na terenie gminy serwisu samochodowego Kia, firmy Alispol czy ośrodka wypoczynkowego dla młodzieży polonijnej nad jeziorem Oblin.

Adam Chodzinski

Były wiceprezydent Białej Podlaskiej w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zdziwienie i zaskoczenie obecnych władz miasta odnośnie zerwania umowy na budowę miejskiego stadionu. Adam Chodziński w audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że inwestycja była do zrealizowania.

starosta Dariusz Szustek

W Stoczku Łukowskim i w Wojcieszkowie zawieszono działalność punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Jak informuje nas starosta łukowski Dariusz Szustek, powodem tego jest to, że na ogłoszony przez szpital konkurs na świadczenie usług medycznych w tych miejscach, nie wpłynęła żadna oferta.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckich struktur Platformy Obywatelskiej, miejski radny Krzysztof Chaberski w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że dyskusje na temat budżetu Siedlec powinny zakończyć się w styczniu. Wyraził wiarę w możliwość współpracy wszystkich radnych na rzecz ustabilizowania finansów samorządu.

Budżet

28 grudnia radni miejscy Garwolina jak jeden mąż (w radzie nie ma żadnej kobiety) podnieśli ręce w głosowaniu nad przyjęciem planu dochodów i wydatków miasta na przyszły rok. Budżet jest zrównoważony, a gros wydatków majątkowych przeznaczono na naprawę ulic, chociaż lista planowanych inwestycji jest długa. Powraca temat skateparku i lodowiska.

SESJA

Facebookowy wpis jednego z PSL-owskich radnych powiatowych Garwolina, jakoby zarząd powiatu nie miał serca dla niepełnosprawnych, wzbudził sporo emocji zarówno ze strony rządzącego powiatem Prawa i Sprawiedliwości, jak i opozycyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wymiana zdań miała miejsce podczas sesji budżetowej 28 grudnia.