Dariusz Szustek

Za nami wybory samorządowe. Ale mieszkańcy Łukowa będą głosować jeszcze raz. W niedzielę 4 listopada zdecydują o tym, kto zostanie burmistrzem. Obu kandydatów na urząd burmistrza poprosiliśmy o komentarze do wyników wyborów. Mówi Dariusz Szustek

Jerzy Rebek

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć większość w sejmiku województwa lubelskiego. To oznacza, że Sławomira Sosnowskiego na stanowisku marszałka zastąpi reprezentant PiS-u, a władzę przejmie Zjednoczona Prawica.

Artur Zielinski

Gmina Borowie realizuje projekt unijny, który polega na zakupie instrumentów i akcesoriów muzycznych dla orkiestry dętej oraz występ tej orkiestry 6 stycznia przyszłego roku wraz z zespołami ludowymi działającymi w gminie. Na te działania przeznaczone jest w projekcie 50 tys. zł.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska komentował dziś na antenie Radia Podlasie wyniki wyborów samorządowych w kraju i na terenie powiatu sokołowskiego.

dzien patrona

„Wolność jest miarą godności i wielkości człowieka” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Patrona w IV LO w Łukowie. Patronem szkoły jest Święty Jan Paweł II. O obchodach Dnia Patrona opowiedzieli nam dyrektor szkoły Marek Zalewski oraz uczniowie: Kacper i Magdalena:

audycja rolnicza

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski chce stworzenia rady, która będzie zrzeszała największe organizacje rolnicze. Miałaby ona być "ponadpolityczną" i "silną reprezentacją" polskich rolników. Instytucja ta byłaby partnerem między innymi w rozwiązywaniu problemów w rolnictwie i w tworzeniu aktów prawnych.

jubileusz Parasola

Minęło pięć lat od momentu, kiedy w Łukowie powstała Miejska Świetlica Środowiskowa „Parasol”. To miejsce gdzie wsparcie i pomoc znajdują dzieci i młodzież. Jubileusz świętowano w czwartek 18 października.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc była gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła kończącej się kampanii wyborczej i niedzielnego głosowania w wyborach samorządowych.

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła oczywiście kończącej się kampanii wyborczej.