KURNIKI_1

O tym jak zablokować powstawanie kolejnych kurników wokół Łosic, rozmawiano 1 lutego w Łosickim Domu Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od wyświetlenia filmu dotyczącego Gminy Wojnów. Tam również planowana jest budowa kurników. Zdaniem jednej z mieszkanek większość tamtejszej społeczności sprzeciwia się tej inwestycji.

POGODA

Amatorska prognoza pogody, którą opracował Waldemar Naumiuk z Łosic. LUTY 2018

KONCERT

„Muzyka siłę w sobie ma”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. W myśl łacińskiej sentencji „Bawiąc, uczymy się” młodzi i trochę starsi artyści śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach dętych. Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Waldemar Jaroń utrwalił na taśmie popisy solistów i zespołów wokalnych biorących udział w artystycznym wydarzeniu, ale występowały też zespoły taneczne i grała orkiestra. Posłuchajmy

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział dokładną analizę zmienionego systemu odbioru odpadów z terenu samorządu. Jednocześnie zapewnił, że w najbliższym czasie mieszkańcy nie zapłacą więcej za śmieci.

Albina Lubian

Prawie 300 tys. zł wyodrębnił samorząd miasta i gminy Pilawa na tegoroczny fundusz sołecki. O wydatkowaniu tych pieniędzy decydują bezpośrednio mieszkańcy poszczególnych sołectw i przeważnie przeznaczają je na zadania służące poprawie standardu ich życia.

Oceanik

30 stycznia została otwarta wyremontowana kryta pływalnia „Oceanik” w Międzyrzecu Podlaskim.

Janina Ewa Orzełowska

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska w rozmowie z Radiem Podlasie zwróciła uwagę na problemy jakie stoją przed samorządem, mówiła o wyzwaniach, szansach i perspektywach.

Slaworir Rzymowski

31 stycznia jest ostatnim dniem, w którym dyrektorem Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie jest Sławomir Rzymowski. Odchodzi, bo jak mówi, wypełnił swoje zadanie. Podkreśla, że zostawia miejską firmę w dobrej kondycji finansowej i jest przekonany, że jest w niej duży potencjał.

Waldemar Sabak

Ogłaszane są i rozstrzygane procedury przetargowe dotyczące zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Samorząd w tym roku stawia na modernizację kolejnych odcinków dróg i kanalizacji, ale nie zapomina też o mniejszych przedsięwzięciach.