Zbigniew Klusek

Przewodniczący Rady Gminy Stoczek w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował ostatnie działania wójta gminy, który, jego zdaniem, nie liczy się ze zdaniem radnych. Nawiązał do wypowiedzi niektórych osób w mediach społecznościowych, w których padały zarzuty o blokowanie inwestycji gminnych.

WYROZNIENIE

Miasto Garwolin znalazło się w gronie najdynamiczniej rozwijających się miejscowości na Mazowszu w kategorii gmin miejskich. Wręczenie dyplomów najlepiej rozwiniętym i najbardziej gospodarnym samorządom miało miejsce podczas konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju społeczno- gospodarczego jednostek samorządu terytorialnego zorganizowanej w Warszawie przez urząd marszałkowski.

Marek Chcialowski

Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej to kilkadziesiąt hektarów atrakcyjnie położonych i uzbrojonych terenów przeznaczonych na działalność gospodarczą. Z rożnych przyczyn, przez kilka ostatnich lat miasto Garwolin nie zmieniało zapisów planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta, co po części utrudniało sprzedaż niektórych działek. W ostatnim czasie sytuacja się zmieniła i radni miejscy pochylili się nad zmianą planów.

Olszanka - uroczystosci

W poniedziałek 14 maja, już po raz dziesiąty odbyły się w Olszance uroczystości związane z nadaniem imienia Unitów Podlaskich Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Hadynowie. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Dariusz Szustek

Każdy samorząd musi na nowo ustalić zasady sprzedaży alkoholu. Wynika to z zapisów znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nowy projekt uchwały przygotowano właśnie w łukowskim magistracie. Zakłada on m.in. wzrost liczby punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu z 22 na 30.

Sylwester Dyminski

Chociaż nie jest jeszcze czas, lecz kampania wyborcza w powiecie garwolińskim powoli rozkręca się, a najbardziej widać to na przykładzie gminie Maciejowice. Emocje niektórych uczestników tej gry sprawiają sporo niepotrzebnego zamieszania, co niezbyt dobrze wróży.

Regionalny Przegląd Kapel i Spiewakow Ludowych

Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych odbył się w minioną sobotę 12 maja w Kąkolewnicy.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 11 maja

Dochodowość produkcji w rolnictwie zwiększyła się o blisko jedną trzecią, licząc rok do roku. Oznacza to średni wzrost zarobków z produkcji rolnej rzędu niemal 13 tysięcy złotych. Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej opublikował szacunki za ubiegły sezon. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel powiedział, że poprawa warunków finansowych to zasługa rosnącego popytu, ale i działań rządzących. Chodzi między innymi o kolejne zagraniczne kontrakty i otwieranie rynków na polskie surowce. Polscy rolnicy produkowali znacznie więcej, ale przy niewiele większych kosztach. Dlatego nadwyżka finansowa za ubiegły rok jest całkiem pokaźna - wyjaśnił szef Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Andrzej Kowalski. Największy wzrost produkcji odnotowano w sektorach mleka, jaj i wołowiny.

SPR Łukovia

Drużyna SPR Łukovia Łuków zakończyła występy w Pucharze ZPRP Młodziczek w piłce ręcznej. Niestety łukowiankom nie udało się awansować do 1/4 finałów. Uległy drużynom z Marek i z Koszalina.