spotkanie

Rolnicy z małych, rodzinnych gospodarstwa rolnych, którzy hodują od kilku do co najmniej 50 sztuk trzody chlewnej, stanęli przed wyborem: albo spełnią wszelkie wymagania związane z bioasekuracją, albo będą musieli pozbyć się zwierząt. To wnioski płynące ze spotkań, jakie w ostatnich dniach odbyły się m.in. w Kosutach, Łazach i Dąbiu.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zadowolenie z powodu decyzji IPN o pozostawieniu tzw. czerwonego pomnika w lesie Jata. Jeszcze jakiś czas temu pomnikowi groziła likwidacja na mocy przepisów dekomunizacyjnych.

BOGUMILA JUREK

Przyszły na świat w Peru, ale dom znalazły w podłukowskiej Krynce. Wypatrzyła je w filmie przyrodniczym Bogumiła Jurek, a rok później przywitała pierwsze zwierzęta w swoim gospodarstwie. Na początku były dwie, obecnie tworzą liczną gromadę. Bogumiła Jurek od 9 lat z pasją i oddaniem hoduje alpaki. O swoich sympatycznych podopiecznych i ich terapeutycznym wpływie na człowieka opowiedziała przedstawicielom Katolickiego Radia Podlasie.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zadowolenie z powodu decyzji IPN o pozostawieniu tzw. czerwonego pomnika w lesie Jata. Jeszcze jakiś czas temu pomnikowi groziła likwidacja na mocy przepisów dekomunizacyjnych.

ZYGMUNT WYCECH

Z inicjatywą powstania Alei Zasłużonych wyszło już jakiś czas temu kilkoro radnych Rady Miasta Sokołów Podlaski. Celem tego przedsięwzięcia byłoby upamiętnienie zasłużonych mieszkańców Sokołowa i promocja miasta.

Marcin Kolodziejczyk

Siedem razy gmina Garwolin ogłaszała postępowanie przetargowe na rozbudowę przedszkola w Woli Rębkowskiej i za każdym razem nie zostało rozstrzygnięte. Powód jest paradoksalny, ponieważ firmy budowlane nie są zainteresowane zamówieniami publicznymi albo windują ceny, których samorząd nie może przyjąć.

Zbigniew Kot

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi planów rozbudowy infrastruktury rekreacyjno – turystycznej w mieście.

Dzien_Ptakow

W Polsce żyje około 230 gatunków ptaków. W rejonie Międzyrzeca Podlaskiego jest ponad 150. Wśród nich ptaki rzadko spotykane jak orzeł bielik, czarny bocian czy trzmielojad.

DAZYNKA

Jesteśmy dumni, że zachowaliśmy sens naszej pracy, że pracujemy tak, jak chcieliśmy od początku, z uśmiechem mówi pani Grażyna Putkowska, współwłaścicielka rodzinnej firmy „Dażynka - Nadbużańskie Smaki” z Rotek w gminie Drohiczyn. O pracy, która jest pasją i pomimo zmęczenia daje radość z panią Grażyną Putkowską rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.