Albina Lubian

Ponad 370 tys. zł. otrzymała gmina Pilawa na realizację ciekawego projektu edukacyjnego, który skierowany jest do osób dorosłych i dzieci. Jego wykonanie pozwoli na wyrównanie szans dzieci i młodzieży oraz wzrost umiejętności i kompetencji opiekuńczo-wychowawczych rodziców.

Odpust w Krynicy

Uroczystości odpustowe będą obchodzić w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia wierni z parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Krynicy. Święto patronalne parafii poprzedzi 40-godzinne nabożeństwo.

Tomasz Kwiatkowski

Radny powiatu garwolińskiego i kandydat PiS na wójta gminy Maciejowice w zbliżających się wyborach samorządowych Tomasz Kwiatkowski w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował postawę starosty garwolińskiego i obecnego wójta w sprawie udziału w rządowym programie budowy mostów. Sylwester Dymiński i Marek Chciałowski mówili ostatnio, że lokalnych samorządów nie będzie stać na dołożenie do budowy.

Marek Zawada

Prawie pięciuset pracowników radzyńskiego szpitala, zrzeszonych w związkach zawodowych weszło w spór z dyrekcją. Domagają się podwyżek. Wcześniej w takie spory wchodziły wyłącznie pielęgniarki. Teraz wystąpili członkowie wszystkich związków funkcjonujących na terenie radzyńskiej placówki. Chcą m.in. 500 złotych więcej płacy zasadniczej i wyższe nagrody jubileuszowe. To pierwszy, przynajmniej w ostatnich kilkunastu latach spór, w którym biorą udział wszystkie związki.

Daniel Grochowski

Małgorzata Popek, dotychczasowa dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim przechodzi na emeryturę. Zastąpi ją dotychczasowa wicedyrektor, Jolanta Purgał.

Mariusz Osiak

W gminie Łuków trwają przygotowania do obchodów Święta Plonów. Gminne Dożynki odbędą się w niedzielę 26 sierpnia. Tydzień później, 2 września, w gminie odbędzie się Jarmark Geologiczny. Na oba te wydarzenia zaprasza wójt gminy Łuków Mariusz Osiak

Marcin Kolodziejczyk

Po kilku nierozstrzygniętych przetargach, w najbliższych dniach rusza rozbudowa przedszkola w Woli Rębkowskiej, która potrwa do połowy przyszłego roku. Poza tym gmina Garwolin znalazła się na liście rankingowej do dofinansowania kwotą niemal miliona złotych projektu związanego z tym przedszkolem.

Lochow

Robert Zaliwski i Mirosław Pliżga byli dzisiaj, 22 sierpnia gośćmi Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi. Rozmowa dotyczyła protestu mieszkańców ulicy Wyszkowskiej w Łochowie w sprawie planowanej tam budowy wiaduktu nad torami.

droga

Największą inwestycją drogową realizowaną w tym roku przez powiat garwoliński jest przebudowa ponad czterokilometrowego odcinka drogi w Łaskarzewie i gminie Łaskarzew. Zadanie wykonywane jest między innymi we współpracy z samorządem miasta Łaskarzewa, dlatego 21 sierpnia podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.