Burmistrz Piotr Pludowski

Burmistrz Piotr Płudowski przesłał do mediów oświadczenie, w którym odnosi się do sytuacji w jakiej znalazło się Stowarzyszenie ŁKS Orlęta Łuków. Jak wiemy, członkom stowarzyszenia nie udało się wybrać ani prezesa, ani zarządu. Burmistrz odnosi się do tej sytuacji, a w rozmowie z nami zapewnia, że jest otwarty na rozmowy i liczy na inicjatywę działaczy Orląt.

Iwona Czarnocka

W minionym roku, w powiecie garwolińskim przestępczość została w znacznym stopniu ograniczona. Procentowo wskaźnik dynamiki wyniósł 88,5%, a wykrywalność przestępstw była na poziomie 80 %. Na tle innych powiatów na Mazowszu, jednostka policji w Garwolinie należy do wyróżniających, co plasuje ją na czwartej pozycji w województwie w rocznych zestawieniach i statystykach porównawczych.

Slawomir Rzymowski

Członkowie ŁKS Orlęta Łuków, którzy spotkali się po przerwie na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Klubu, nie wybrali prezesa ani zarządu. Nikt nie zgłosił wniosku o kolejną przerwę. Spotkanie zostało zakończone. I rodzi się pytanie: co dalej z łukowskim klubem Orlęta, którego historia sięga 1923 roku?

Dawid Szypulski

Rolnicy z powiatów łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego włączają się w tzw. powstanie chłopskie wspólnoty AgroUnii. Protestują na ul. Targowej w Radzyniu. Rolnicy chcą, dzięki dzisiejszej akcji, zwrócić uwagę prezydenta na swoje postulaty.

tablica

Byli niezłomnymi obrońcami wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski, wielu z nich było prześladowanych przez zaborców za swą patriotyczną postawę, za krzewienie polskości. Na frontonie garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta została tablica poświęcona ośmiu kapłanom, którzy pracowali w parafii w XIX i XX wieku.

Adam Bielan

Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że silna reprezentacja w Parlamencie Europejskim jest bardzo ważna dla naszych interesów we Wspólnocie. Gość Marcina Jabłkowskiego zwrócił także uwagę na potrzebę zatroszczenia się o pieniądze dla Mazowsza w najnowszej perspektywie finansowej Unii.

sesja

Na piątej w tej kadencji sesji Rady Powiatu Garwolińskiego odwołano skarbnika i powołano nowego, desygnowano radnych do komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego przy staroście oraz Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Radni podjęli też kilka innych uchwał.

PIOTR

Korespondencja z Panamy: Druga katecheza i powitanie Papieża Franciszka. Mówi Piotr z diecezji siedleckiej

OLA

Korespondencja z Panamy: Druga katecheza i powitanie Papieża Franciszka. Mówi Ola z diecezji siedlackiej