Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie pedagog, Krzysztof Chaberski w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim odpowiadał na pytania związane z trwającym od tygodnia strajkiem w oświacie. Pytany był również o oceną dotychczasowych dokonań Prezydenta Andrzeja Sitnika.

Droga Krzyzowa

14 kwietnia wielu międzyrzeczan rozważało mękę Chrystusa uczestnicząc w drodze krzyżowej ulicami miasta. Jest to nabożeństwo upamiętniające przejście Jezusa z krzyżem ulicami Jerozolimy na Golgotę. Droga krzyżowa rozpoczęła się w kościele Chrystusa Króla a zakończyła w kościele św. Józefa. Modlitwom przewodniczył ks. Henryk Skolimowski proboszcz parafii św. Józefa.

Pensje

Wysokość nauczycielskich pensji stała się głównym punktem sporu pomiędzy związkami zawodowymi a resortem edukacji. Nauczyciele protestują, bo uważają, że ich zarobki nie pozwalają na godne życie. Na początek kariery nauczyciel w powiecie garwolińskim dostaje niewiele ponad 2 tys. zł do ręki, ale dyplomowany może liczyć nawet na 4 tys. Więcej w materiale Waldemara Jaronia

MISJONARZ

Parafia NMB Królowej Polski w Kościeniewiczach jest kolejną na mapie diecezji siedleckiej, w której odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Uroczystościom przybycia Świętych Znaków Misyjnych przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. Wierni z parafii NMB Królowej Polski w Kościeniewiczach, przeżywali w dniach 7 – 14 kwietnia misje ewangelizacyjne, które prowadził ks. Jacek Jaśkowski. Misje wpisują się w obchody jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. Misję ewangelizacyjne są prowadzone, kiedy czasy są niespokojne. Czy tak jest? Izabela Chajkaluk zapytała o to ks. Jacka Jaśkowskiego.

MINISTER

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 12 kwietnia 2019 r.

QUIZ

12 kwietnia Młodzieżowa Rada Miasta Międzyrzec zorganizowała quiz wiedzy o UE. Był to quiz zespołowy dla uczniów szkół średnich. Mimo trwającego strajku w szkołach na konkurs zgłosiła się młodzież z Białej Podlaskiej, Terespola i Międzyrzeca. Ze zwycięzcami i organizatorami quizu rozmawiał Sławomir Karczewski.

GALERIA

13 kwietnia o godzinie 17.00 w Międzyrzeckiej Galerii ES odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich trzech artystów: Barbary Szubińskiej , Mariusza Drzewińskiego i Jacka Wojciechowskiego. Prace można będzie oglądać do 9 maja Jest to wystawa w ramach cyklu „Jubileuszowego”. W tym roku Międzyrzecka Galerii ES obchodzi dwudzieste urodziny. Chociaż historia galerii rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.Z kierownikiem galerii Andrzejem Szczerbickim rozmawiał Sławomir Karczewski:

Waldemar Sabak

W gminie trwają inwestycje drogowe, przygotowywany jest teren pod budowę Otwartych Stref Aktywności. Trwa też proces opracowywania projektu budowy sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno- Kolonia oraz Reducinie i Mierżączce. Problem jest natomiast z przetargiem na budowę świetlicy wiejskiej w Łąkach.

Wojciech Kudelski

- Przypadek zranienia minie nożem przez bandytę i potem cały ciąg zdarzeń, które uratowały mi życie, potwierdza zasadę, że tam gdzie wybucha zło, obfituje też dobro. Bóg, po tym wydawałoby się śmiertelnym ciosie, dał mi szansę na uratowanie stawiając w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu dobrych i fachowych ludzi - pisze w liście do naszej redakcji Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec.