Iwona Kurowska

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Na tę szczególną okoliczność Powiat Garwoliński przygotował specjalny kalendarz wydarzeń.

tradycje

Kończy się karnawał. Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski kultywują dawne tradycje. Już jutro w Koszelikach odbędzie się biesiada na ludowo z seniorami.

GOKiW

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Ewę Śledź zastąpił Bartłomiej Bryk.

Olimpiada

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się w Starych Szpakach. W olimpiadzie wzięły udział 54 panie z gminy Stara Kornica.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków podjęły decyzję o budowie oczyszczalni ścieków w Gołaszynie. Kolejnym krokiem będzie budowa sieci kanalizacyjnej w sześciu miejscowościach, a docelowo w ośmiu.

Zenon Stefanowski

Rada Gminy Kłoczew podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły podstawowej w Kawęczynie, przede wszystkim ze względu na zbyt wysokie koszty utrzymania. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zajął w tej sprawie konkretnego stanowiska, pozostawiając radnym wolną rękę. W planach jest też likwidacja małej szkoły w Starym Zadybiu.

konkurs kulinarny

W środę 19 lutego w Starych Szpakach odbył się gminny konkurs kulinarny na "Najlepszą potrawę z warzyw strączkowych" organizowany przez Urząd Gminy Stara Kornica we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

burmistrz Piotr Pludowski

Do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie trafi dziś 20 lutego wniosek z Urzędu Miasta w Łukowie. Będzie dotyczył aplikowania do programu Razem Bezpieczniej, z którego samorząd będzie starał się pozyskać pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych, które znajduje się przed budynkiem urzędu.

Waldemar Sabak

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno- Kolonia, zaawansowane są też roboty przy budowie świetlicy wiejskiej w Łąkach. Przygotowywany jest i niebawem zostanie ogłoszony przetarg na modernizację dwóch dróg gminnych oraz realizowane są prace nad opracowaniem koncepcji budowy obiektów bibliotecznych wraz z muzeum gminnym.