STRAJK

8 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy trzy przedszkola samorządowe, trzy szkoły podstawowe i trzy szkoły średnie włączyły się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W sumie strajkowało ponad 200 nauczycieli.

Warsztaty w Olszance

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała warsztaty robótek szydełkowych i warsztaty decoupage. Instruktorem robótek szydełkowych była Zofia Romaniuk z Próchenek, natomiast zajęcia decoupage prowadziła Iza Postrzygacz, mieszkanka Szydłówki.

Lukasz Litwin

W sobotnie popołudnie, 6 kwietnia na ulicach Łukowa można było spotkać żołnierzy obrony terytorialnej, z 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Rzecznik batalionu, szeregowy Łukasz Litwin poinformował, że ich działania polegały przede wszystkim na pracy z mapą i rozpoznawaniu obiektów o znaczeniu strategicznym.

Katarzyna Klimiuk

Starosta Łosicka Katarzyna Klimiuk w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła między innymi o trudnej sytuacji finansowej swojego samorządu i nieco lepszej – szpitala powiatowego. Odniosła się również do protestów mieszkańców przeciwko planom budowy ferm drobiu.

ks Slawomir Plusa

W parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywają się Wielkopostne Spotkania Charyzmatyczne. Gościem czwartego z nich był ksiądz doktor Sławomir Płusa, przewodniczący krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym i egzorcysta w diecezji radomskiej. Zanim rozpoczęło się spotkanie rozmawialiśmy z księdzem doktorem Sławomirem Płusą o temacie spotkania, czyli o uzdrowieniu:

Szpital

Pracujący na oddziale ginekologiczno-położniczym międzyrzeckiego szpitala doktor Andrzej Barszczewski na pół godziny wyjechał do domu, nie informując lekarza pełniącego dyżur na izbie przyjęć. W tym czasie na izbę przyjęć zgłosiła się młoda kobieta z bólem kręgosłupa ze skierowaniem do oddziału wewnętrznego. Okazało się, że była w ciąży i była potrzebna pomoc lekarza ginekologa. Kobieta została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Kreatywne Kobiety

Niedziela w Łukowie należała do kreatywnych pań. Tego dni odbyły się już po raz trzeci Targi Kreatywnych Kobiet. W hali przy Szkole Podstawowej nr 1 pojawiło się ponad 40 stoisk. Były ozdoby świąteczne, kosmetyki, pyszne jedzenie i wszystko to, co kobiety potrafią same zrobić.

Olimpiada

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie był organizatorem 41. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbywała się w dniach 4-6 kwietnia. Brali w niej udział uczniowie z całego kraju, a jurorami byli pracownicy naukowi uczelni geodezyjnych i wybitni praktycy. Dziesięciu finalistów dostanie indeksy na wyższe uczelnie.

KOPYTOW

Do parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie w gminie Kodeń przybyły Święte Znaki Misyjne. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.