Wicepremier

Zamiast zaplanowanej wizyty w szpitalu powiatowym, wicepremier rządu RP ograniczyła swój pobyt w Garwolinie do wygłoszenia poparcia dla Iwony Kurowskiej w drugiej turze wyborów burmistrza miasta. Beata Szydło podkreślała, że Garwolin zasłużył na to, żeby mieć swoją szansę rozwoju i ją wykorzystać, a gwarantem tego jest właśnie kandydatka PiS na włodarza.

JERZY REBEK

Wynik rozpatrzenia protestu w sprawie odrzucenia dotacji na Pałac w Radzyniu poznamy dopiero po wyborach. Urząd Miasta Radzyń Podlaski wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie z protestem wobec nieprzyznania dziesięciomilionowego dofinansowania na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku.

Zofia Paczoska

Kandydatka na burmistrza Węgrowa Zofia Paczóska w rozmowie z Radiem Podlasie komentowała wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych. Zachęcała również mieszkańców do udziału w drugiej turze.

Waldemar Sabak

Samorząd gminy Górzno zrealizował w tym roku zadania inwestycyjne za około 14 mln zł. Oprócz oddanego do użytku nowoczesnego przedszkola, jeszcze w tym roku zakończona zostanie budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków, a z początkiem przyszłego roku rozpocznie funkcjonowanie żłobek. Trwa też budowa pomnika w centrum Górzna. O inwestycjach realizowanych w trzecim kwartale tego roku w Górznie, Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem Waldemarem Sabakiem.

dawne zabawy

W Białej Podlaskiej po raz pierwszy odbył się Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier zorganizowany przez filię AWF w Białej Podlaskiej. 26 października zaprezentowanych zostało 100. tradycyjnych gier i zabaw, w które bawiła się kiedyś młodzież. Wydarzenie było połączone z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

rodzina

W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach w gminie Miastków Kościelny, odbyło się spotkanie Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, która powstała 10 lat temu.

konkurs

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości, 26 października w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych ze wszystkich międzyrzeckich placówek oświatowych.

Audycja rolnicza

Na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Projekt uzasadniał wiceminister Ryszard Zarudzki.

Krzysztof Kryszczuk

Wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk w rozmowie z Radiem Podlasie docenił poparcie, jakim Prawo i Sprawiedliwość cieszyło się w wyborach samorządowych. Wyraził również zadowolenie z wyniku wyborów w powiecie siedleckim i zapowiedział kolejne inwestycje na terenie swojej gminy.