krew

W minioną sobotę 3 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach podczas festynu żeglarskiego odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu 5 godzin krew oddały 34 osoby. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobrało prawie 15,5 litra tego drogocennego leku.

Dlaczego wracaja?

Dlaczego wraca się na pielgrzymi szlak? To pytanie, które często słyszą pątnicy. Jaka jest ich odpowiedź? Posłuchajcie Państwo siostry Weroniki i siostry Agaty z grupy 1 „akademickiej”.

przysiega

Uroczystą przysięgę wojskową złożyli w Garwolinie żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Słowa roty wymówiło 143 ochotników w tym 25 kobiet z powiatów południowgo Mazowsza. Było to pierwsze takie wydarzenie w powojennej historii ziemi garwolińskiej. Relacja Waldemara Jaronia

Grupa nr 17

4 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było usłyszeć rozmowę z przedstawicielami grupy nr 17 39. Pieszej pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Gośćmi ks. Daniela Struczyka w plenerowym Studiu Pielgrzyma byli o. Łukasz oraz Gosia i Arek.

Grupa nr 16

4 sierpnia o poranku gośćmi plenerowego Studia Pielgrzyma na antenie Katolickiego Radia Podlasie byli pątnicy z gr nr 16 czyli "parczewskiej". Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Jan Pieńkosz- proboszcz parafii Wisznice, a także pątniczki Paulina, Gosia i Angelika.

Studio Pielgrzyma 3 sierpnia 10b

3 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem można było usłyszeć przedstawicieli bialskiej grupy 10b czyli "kapucyńskiej".

WOLONTARIUSZE

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim gościła wolontariuszy z młodzieżowej organizacji AIESEC. Od 15 lipca do 1 sierpnia goście z Rosji, Hiszpanii, Grecji, Nigerii, Chin i Pakistanu prowadzili atrakcyjne zajęcia z młodymi mieszkańcami Gminy Międzyrzec Podlaski.

Studio Pielgrzyma 3 sierpnia grupa 10a

3 sierpnia po godz. 10.10 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem w plenerowym Studiu Pielgrzyma gościli pątnicy z bialskiej grupy 10a.

Studio Pielgrzyma 3 sierpnia

3 sierpnia o poranku w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z kolumny bialskiej, a konkretnie przedstawiciele łosickiej „13” .