• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

audycja rolnicza - 20 kwietnia

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa zaproponował plantatorom tytoniu wspólne spotkanie z Ministerstwem Finansów w związku z ich problemami finansowymi. Wynikają one z upadku w ostatnich latach dwóch firm, które nie wypłaciły pieniędzy rolnikom za tytoń.

Marek Chcialowski

Ten rok powinien być rekordowym pod względem inwestycji drogowych realizowanych przez powiat garwoliński, dlatego wcześniej niż zwykle ruszyły postępowania przetargowe na zaplanowaną przebudowę traktów komunikacyjnych. Niektóre odcinki zostały już wykonane, a na innych praca wre.

Szczepan Kalinowski

Z okazji 98. rocznicy nadania przez Radę Miejską, Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Honorowego Obywatelstwa Miasta Biała Podlaska, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta. Przy tej okazji wręczono również podziękowania Radzie Seniorów, której kadencja dobiega końca.

MARTA I MICHAL

Parafia Świętego Brata Alberta w Łukowie zaprasza na kolejną Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Eucharystia odbędzie się w środę, 25 kwietnia.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł w rozmowie z Radiem Podlasie komentował sytuację Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta”. Mówił między innymi o tym, czy i kiedy przychyli się do wniosku o ustanowienie kuratora w klubie.

Albina Lubian

Jakiś czas temu zlikwidowano placówkę pocztową w Trąbkach, teraz będzie reaktywowana dzięki zabiegom burmistrz miasta i gminy Pilawa. Od połowy maja powinny zniknąć problemy ponad 2,5 tysiąca mieszkańców Trąbek i Wygody związane z dostępem do usług pocztowych.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie odnosił się do zarzutów opozycji i części mieszkańców miasta dotyczących gospodarowania pieniędzmi samorządu. Podkreślił, że inwestycje, jakie miasto wykonuje i planuje wykonać były wskazywane w jego programie wyborczym.

Marek Chcialowski

522 uczniów z pięciu szkół zawodowych prowadzonych przez powiat garwoliński weźmie udział w projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, na realizację którego powiat otrzymał ponad 3,8 mln zł. Łącznie na trzy projekty realizowane w tej perspektywie unijnej, na kształcenie zawodowe powiat pozyska ponad 6 mln zł.

Jerzy Jaron

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Miastów Kościelny jest w tym roku kontynuacja rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej. Oprócz tego realizowane są obecnie przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej.