Wojciech Zalewski

Samorząd miasta Garwolina zaplanował na ten rok wiele inwestycji do wykonania, a priorytetem jest poprawa stanu nawierzchni ulic i chodników. Poza tym w najbliższych planach jest m.in. wymiana otworów okiennych w zabytkowym budynku siedziby władz miejskich, rewitalizacja skweru w centrum miasta, budowa placów zabaw i boiska przy szkole.

sp. Prezydent w Seroczynie

Dziś, 26 maja mija 10 lat od wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Ziemi Siedleckiej. W 2009 roku 26 marca śp. Lech Kaczyński w Siedlcach spotkał się ze środowiskiem akademickim, mieszkańcami miasta i samorządowcami oraz zwiedził Muzeum Diecezjalne. Głowa Państwa po całym dniu spotkań spędzonym w mieście pojechała do Seroczyna w Gminie Wodynie. Na spotkanie z Lechem Kaczyńskim w tamtejszym Zespole Szkół przybyli mieszkańcy oraz rolnicy.

fundusz

Blisko stu samorządowców, przedsiębiorców i księży z powiatu garwolińskiego uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym dotyczącym między innymi możliwości pozyskiwania funduszy unijnych i krajowych na zadania związane z ochroną środowiska.

Turniej Karate w Kakolewnicy

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy odbył się w sobotę, 23 marca w Kąkolewnicy. W turnieju wzięło udział 253 zawodników. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach. Złoty medal zdobyła Magdalena Sobota z Kąkolewnicy.

wyscig kolarski

Blisko 400 zawodników z Polski Litwy i Białorusi uczestniczyło w wyścigu kolarskim MTB w Międzyrzecu Podlaskim. Wyścig odbył się 24 marca na międzyrzeckich jeziorkach w ramach Międzynarodowych Maratonów Kresowych.

Depresja

„Depresji mówię Nie” - pod takim hasłem siedem uczennic technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach realizowało przez kilka miesięcy projekt społecznościowy w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii". Lekcje profilaktyczne w siedleckich i łosickich szkołach, a także szeroko zakrojona akcja informacyjna w sieci pozwoliły dotrzeć do kilku tysięcy odbiorców.

LICEUM

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego pojawi się nowa szkoła średnia. Dobiegają końca rozmowy pomiędzy burmistrz miasta i gminy Pilawa a Zarządem Powiatu Garwolińskiego o utworzeniu w Pilawie samorządowego liceum ogólnokształcącego.

CHODZINSKI

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 lat zmarł prof. zw. dr hab. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zmarłego profesora wspomina Adam Chodziński - były kanclerz PSW w Białej Podlaskiej.

LASZUK

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 lat zmarł prof. zw. dr hab. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zmarłego profesora wspomina Roman Laszuk - redaktor naczelny Tygodnika „Podlasiak”