Warsztaty w Olszance

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała warsztaty robótek szydełkowych i warsztaty decoupage. Instruktorem robótek szydełkowych była Zofia Romaniuk z Próchenek, natomiast zajęcia decoupage prowadziła Iza Postrzygacz, mieszkanka Szydłówki.

Lukasz Litwin

W sobotnie popołudnie, 6 kwietnia na ulicach Łukowa można było spotkać żołnierzy obrony terytorialnej, z 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Rzecznik batalionu, szeregowy Łukasz Litwin poinformował, że ich działania polegały przede wszystkim na pracy z mapą i rozpoznawaniu obiektów o znaczeniu strategicznym.

Katarzyna Klimiuk

Starosta Łosicka Katarzyna Klimiuk w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła między innymi o trudnej sytuacji finansowej swojego samorządu i nieco lepszej – szpitala powiatowego. Odniosła się również do protestów mieszkańców przeciwko planom budowy ferm drobiu.

ks Slawomir Plusa

W parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywają się Wielkopostne Spotkania Charyzmatyczne. Gościem czwartego z nich był ksiądz doktor Sławomir Płusa, przewodniczący krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym i egzorcysta w diecezji radomskiej. Zanim rozpoczęło się spotkanie rozmawialiśmy z księdzem doktorem Sławomirem Płusą o temacie spotkania, czyli o uzdrowieniu:

Szpital

Pracujący na oddziale ginekologiczno-położniczym międzyrzeckiego szpitala doktor Andrzej Barszczewski na pół godziny wyjechał do domu, nie informując lekarza pełniącego dyżur na izbie przyjęć. W tym czasie na izbę przyjęć zgłosiła się młoda kobieta z bólem kręgosłupa ze skierowaniem do oddziału wewnętrznego. Okazało się, że była w ciąży i była potrzebna pomoc lekarza ginekologa. Kobieta została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Kreatywne Kobiety

Niedziela w Łukowie należała do kreatywnych pań. Tego dni odbyły się już po raz trzeci Targi Kreatywnych Kobiet. W hali przy Szkole Podstawowej nr 1 pojawiło się ponad 40 stoisk. Były ozdoby świąteczne, kosmetyki, pyszne jedzenie i wszystko to, co kobiety potrafią same zrobić.

Olimpiada

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie był organizatorem 41. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbywała się w dniach 4-6 kwietnia. Brali w niej udział uczniowie z całego kraju, a jurorami byli pracownicy naukowi uczelni geodezyjnych i wybitni praktycy. Dziesięciu finalistów dostanie indeksy na wyższe uczelnie.

KOPYTOW

Do parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie w gminie Kodeń przybyły Święte Znaki Misyjne. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.

FUNDUSZE

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek chce sięgnąć po Fundusze Norweskie. Proponuje proekologiczny projekt wymiany pieców centralnego ogrzewania. Mieszkańcy miasta mogliby w jego ramach uzyskać duże dofinansowanie zakupu nowoczesnych pieców.