homilia

W niedzielę 23 czerwca Eucharystię sprawowali wszyscy proboszczowie parafii. Na pamiątkę tego wydarzenia burmistrz miasta Zbigniew Kot przekazał parafii obraz Chrystusa Króla i stułę z wyhaftowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i Godłem Państwa.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski w rozmowie z Radiem Podlasie odnosił się do zarzutów, jakie pod jego adresem wysuwał jego poprzednik – Dariusz Szustek. Obecny Starosta Łukowski kilka dni temu na naszej antenie poddał w wątpliwość skuteczność zarządzania miastem przez obecnego burmistrza.

Piknik militarny

Parę tysięcy osób przewinęło się przez kilka godzin zorganizowanego w Garwolinie pikniku militarnego, który miał na celu prezentację uzbrojenia polskiej armii z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na placu przed starostwem powiatowym „zaparkował” między innymi Leopard, Rosomak, Krab, Rak i inny sprzęt będący na wyposażeniu wojska polskiego.

BIBLIOTEKA

Biblioteka w Tłuśćcu koło Międzyrzeca Podlaskiego ma 70 lat

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa /21 czerwca 2019 r./

BIBLIOTEKA

W nocy z piątku na sobotę, 21/22 czerwca w gminie Międzyrzec Podlaski odbyła się Noc Bibliotek. Przebiegała pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy a nie więzy, które nas krępują”.

HOMILIA

Ponad 150 kapłanów z całej diecezji, wielu wiernych z parafii w których pracował duchowny przybyło 21 czerwca do komarowskiej świątyni na uroczystości pogrzebowe ks. Piotra Orłowskiego. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Droga

Inwestycja nie była zapisana w tegorocznych budżetach samorządu powiatowego ani miasta Garwolin, ale dzięki współpracy, zmodernizowany zostanie 2,5- kilometrowy odcinek drogi powiatowej biegnącej z Garwolina w stronę Górzna. O szczegóły inwestycji Waldemar Jaroń zapytał starostę Mirosława Walickiego i burmistrz Garwolina Marzenę Świeczak.

Lukow dla Jezusa

20 czerwca wieczorem mieszkańcy Łukowa i okolic, po tym jak rankiem uczestniczyli w Mszach Świętych i procesjach eucharystycznych, wzięli udział w Wieczorze Uwielbienia. Liczba osób, które odpowiedziały na zaproszenie, przeszła oczekiwania organizatorów. Było ich ponad 850.