KOPYTOW

Do parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie w gminie Kodeń przybyły Święte Znaki Misyjne. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.

FUNDUSZE

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek chce sięgnąć po Fundusze Norweskie. Proponuje proekologiczny projekt wymiany pieców centralnego ogrzewania. Mieszkańcy miasta mogliby w jego ramach uzyskać duże dofinansowanie zakupu nowoczesnych pieców.

OLSZANKA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego 2 kwietnia, Gmina Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała głośne czytanie bajek dla dzieci. Bajki dla dzieci z zerówki czytał Grzegorz Pajnowski – Wójt Gminy Olszanka i Wojciech Wawryniuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszance.

Marek Krol

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek 8 kwietnia nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni z przedszkoli i szkół przystąpią do strajku. Takie informacje płyną po zakończeniu dzisiejszych rozmów pomiędzy rządem a związkowcami.

pozar

4 kwietnia po południu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rogoźnicy wybuchł pożar. Spaleniu uległa część dachu budynku o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Budynek miał być oddany do użytku 1 września bieżącego roku.

audycja rolnicza

Ponad miliard 860 milionów złotych wypłaciła w ciągu ostatnich 15 miesięcy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Beneficjenci różnych programów pomocowych otrzymali ponad trzykrotnie wyższą pomoc, aniżeli na początku bieżącej kadencji. To przede wszystkim za sprawą rekordowej pomocy dla poszkodowanych przez suszę, gradobicia i przymrozki.

Lukasz Bogusz

W jedenastu strażackich jednostkach, które funkcjonują na terenie gminy Żelechów działa ponad 450 strażaków- ochotników. Dysponują oni szesnastoma samochodami bojowymi. Dwie jednostki należą do strażackiej elity, bo od kilku lat włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. O zakończonej kampanii sprawozdawczej w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, z Łukaszem Boguszem, prezesem Miejsko- Gminnego Zarządu Związku OSP i burmistrzem Żelechowa rozmawia Waldemar Jaroń.

Piotr Płudowski

Do naszej redakcji nadeszły zdjęcia zalewu Zimna Woda w Łukowie. Widać na nich, że na wodzie unosi się zielona narośl. Co to właściwie jest? Pytany o to Marek Żurawski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje tym terenem, odpowiada, że są to glony.

Rekord w SOSW

Prawie 900 osób wzięło udział dziś, 4 kwietnia w próbie bicia rekordu Polski na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Siedlcach. Chodziło o to, aby w tym samym czasie jednocześnie wykonać kilka gestów, posługując się językiem makaton, skonstruowanym do kontaktów z osobami mającymi trudności w komunikacji.