szpital - likwidacja

Rada społeczna szpitala przyjęła program naprawczy. Zakłada on likwidację oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu. Plan naprawczy jest określony do 2020 roku. Najbardziej prawdopodobnym wariantem naprawczym jest likwidacja oddziału położniczego a pozostawienie oddziału ginekologicznego – mówi dyr. szpitala Wiesław Zaniewicz.

Albina Lubian

Integruje i wspiera aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewnia im dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Oprócz tego pilawski Klub Seniora daje wszystkim jego członkom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności, dzięki między innymi realizowanemu projektowi.

Szczepan Niebrzegowski

Zawieszono spór między dyrekcją radzyńskiego szpitala a związkowcami. Każda z dotychczas pomijanych grup - laboranci, technicy i personel średni otrzymała podwyżki. Jak poinformował starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, pracownicy podpisali porozumienie o zawieszeniu sporu zbiorowego do końca bieżącego roku.

porozumienie

Połączy ona brzegi Wisły między Maciejowicami a Kozienicami. Porozumienie w tej sprawie podpisali 28.03 przedstawiciele samorządów powiatowych Garwolina i Kozienic oraz gmin Maciejowice i Kozienice. Tym samym rozpoczęła się realizacja największej inwestycji ostatnich lat na terenie tych dwóch powiatów, której koszt szacowany jest na ponad 650 milionów złotych.

mobilne miasteczko

27 marca na Orliku przy Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się prezentacja miasteczka ruchu drogowego.

Radoslaw Salata

W poniedziałek, 25 marca wójt gminy Borki Radosław Sałata podpisał z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim umowę na realizację projektu Nowa Odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. W ramach dofinansowania samorząd zrewitalizuje park w Woli Osowińskiej, odnowi teren po byłej plebanii w Borkach i zmodernizuje remizę we Wrzosowie. Przy zabytkowym młynie w Borkach powstanie park rekreacyjny.

nowa piatka

Do czterech gmin powiatu garwolińskiego przyjechał bus z „Nową Piątką PiS”. O programach proponowanych przez rząd mówił mieszkańcom wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski. Podczas jednego ze spotkań zgłoszono kwestię samotnych emerytów, którym trudno z jednego świadczenia się utrzymać. Wojewoda przyznał, że jest to problem i należy wesprzeć te osoby.

BOZENA KWIATKOWSKA

W najbliższych dniach rozpocznie się pierwszy etap rewitalizacji płyty zabytkowego rynku w centrum Parysowa. Zdjęty zostanie bruk przed kościołem i położona kostka rzymska. Oprócz tego w planach są inne zadania inwestycyjne, które samorząd chce w tym roku wykonać.

Katarzyna Klimiuk_2

Wszystko wskazuje na to, że powiat łosicki na przełomie kwietnia i maja zostanie objęty pilotażowym programem przywracania nierentownych połączeń autobusowych. Obecnie trwają przygotowania do jego wdrożenia - informuje Katarzyna Klimiuk, starosta łosicki.