Andrzej Czapski

Miasto Biała Podlaska włączyło się obchody upamiętniające 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów. Jednym z rocznicowych wydarzeń był Koncert Wolności, który odbył się 7 czerwca. A tak podsumowuje tamte wydarzenia Andrzej Czapski, były prezydent miasta

Tablica

Na elewacji kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta została i poświęcona tablica upamiętniająca żołnierzy Czynu Chłopskiego 1920 roku oraz Batalionów Chłopskich, którzy zmarli, polegli i byli represjonowani w walce o niepodległość ojczyzny. Relację z uroczystości przygotował Waldemar Jaroń

Michal Litwiniuk

W dniach 7 – 9 czerwca w Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej można obejrzeć instalacje przygotowane przez artystów z całego kraju. Już po raz dziesiąty w mieście zainaugurowano Park Sztuki.

audycja rolnicza

W wielu gminach pracują komisje szacujące straty rolników spowodowane przez przymrozki i suszę. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział Radiu Podlasie, że poszkodowani rolnicy mogą liczyć na państwowe wsparcie. Podstawą jest protokół z szacowania strat. Minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że komisje szacujące straty są powoływane przez wojewodów. To oni potem weryfikują protokoły. Pomoc wypłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Lukasz Bogusz

300 mieszkańców gminy Żelechów ma możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, by w większym stopniu mogli oni korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Darmowe szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny.

TABLICA

9 czerwca, w Zielone Świątki, na elewacji garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca ruch ludowy, żołnierzy „Czynu Chłopskiego 1920 roku” oraz Batalionów Chłopskich- zmarłych, poległych i represjonowanych w walce o niepodległość ojczyzny.

Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim skrytykował politykę inwestycyjną swojego następcy na stanowisku Prezydenta Białej Podlaskiej. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił między innymi swoje poparcie dla inicjatywy #OddajcieStadionDlaPodlasia

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił potrzebę przygotowania alternatywnego przejazdu przez miasto na czas remontu głównego szlaku. Gość Marcina Jabłkowskiego skomentował również udział swojego samorządu w pilotażowym programie połączeń komunikacyjnych, który chce realizować powiat łosicki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie skomentowała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mówiła również o czekających nas wyborach do krajowego parlamentu.