JOZEF BERGIER

We czwartek, 21 marca, w wieku 67 (sześćdziesięciu siedmiu) lat zmarł prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. W 2011 roku na antenie Radia Podlasie śp. Józef Bergier mówił o rozwoju Uczelni. wtedy PSW działała 11 lat i miała już ugruntowana pozycję.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polskie mięso jest bezpieczne dla zdrowia. Minister rolnictwa i Główny Lekarz Weterynarii przedstawili wnioski z kontroli po ujawnionych w mediach przypadkach nielegalnego uboju bydła. Minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, ze wołowina jest jednym z ważniejszych kierunków naszej produkcji. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że kontrole przeprowadzone przez inspekcję weterynaryjną i przez unijnych audytorów nie stwierdziły żadnych zagrożeń dla konsumentów. Wskazano jednak na pewne uchybienia, które dotyczyły przede wszystkim dokumentacji.

Dzieci z Siedlec

Przeprowadzanie wywiadów, udział w nagraniu oraz sondzie na temat ślubu wypełniły wizytę 5-latków w redakcji Katolickiego Radia Podlasie. W piątkowy poranek, 22 marca siedzibę rozgłośni odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach.

osp

Trzy używane samochody strażackie zakupiła gmina Kotuń od zaprzyjaźnionej gminy Oberkrämer, w powiecie Oberhavel, w Niemczech. Kilkunastoletnie wozy trafią do jednostek OSP w Broszkowie, Polakach i Nowej Dąbrówce. Samochody są wyposażone w sprzęt do ratownictwa drogowego.

ks. Rafal Jarosiewicz

W kościele Świętego Brata Alberta w Łukowie odbywają się Wielkopostne Spotkania Charyzmatyczne. Drugie z tych spotkań odbyło się w minioną środę. Poprowadził je ksiądz Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, rekolekcjonista i ewangelizator.

Tomasz Kwiatkowski

Samorząd gminy rusza z konkretnymi działaniami inwestycyjnymi, które do tej pory były jedynie w planach. Dokonano przesunięć w budżecie, by przeznaczyć pieniądze na rozpoczęcie rozbudowy oczyszczalni ścieków, która kosztować będzie około 7 mln zł. Zabezpieczono też środki na przygotowanie projektu niezbędnego do pozyskania funduszy na budowę siedziby władz gminy.

TARGI

60 wystawców. 350 miejsc pracy. Różnorodne oferty szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. Tak było na VIII Targach Pracy i Edukacji w Łukowie, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza.

Miroslaw Walicki

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził nadzieję na pozytywne skutki ogłoszonego przez Rząd dofinansowania przejazdów PKS. Jak powiedział, komunikacja publiczna musi przetrwać, ponieważ jest naprawdę potrzebna.

Slawomir Skwarek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że rozumie postulaty nauczycieli żądających podwyżek. Jak podkreślił – jest to rzecz zdecydowanie zrozumiała. Zaznaczył jednak, że obecny Rząd naprawdę do tych postulatów ustosunkowuje się pozytywnie, dlatego zapowiedzi strajku nie mają – jego zdaniem – podstaw.