ADOPCJA PSOW

Wiele gmin powiatu garwolińskiego decyduje się na program dofinansowań dla mieszkańców adoptujących psy. Wszystko to by znaleźć dom dla czworonogów i zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem ich w schroniskach. Każdy, kto zgłosi się z dobrą wolą przygarnięcia czworonoga, otrzyma... jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł.

SOLTYSI

W Dzień Sołtysa, 11 marca podsumowano w Urzędzie Gminy Konstantynów kończącą się kadencję sołtysów. Stawili się na niej przedstawiciele poszczególnych miejscowości. Każdy z sołtysów otrzymał imienne podziękowanie za wypełnianie obowiązków.

Robert Golaszewski

Burmistrz Łochowa w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że nie przeraża go wizja wezwania do Prokuratury w Węgrowie w związku ze śledztwem dotyczącym rzekomego przekroczenia uprawnień. Gość Marcina Jabłkowskiego zapewnił, że jego działania przy koncepcji budowy wiaduktu w Łochowie są w pełni zgodne z prawem i transparentne.

Henryk Kowalczyk

Podczas wizyty w powiecie garwolińskim minister środowiska Henryk Kowalczyk mówił o rządowym programie „Czyste powietrze” i nowości, jaką jest związana z nim ulga podatkowa. Odpowiedział też na pytanie dotyczące pomocy finansowej dla borykającego się z trudnościami finansowymi garwolińskiego PKS oraz ustosunkował się do kwestii zahamowania podwyżek cen za odbiór odpadów od mieszkańców.

Miroslaw Kolodziejczyk

Gmina Garwolin jako jedna z nielicznych na Mazowszu otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2019. 48 tys. zł plus wkład własny gminy w kwocie 12 tys. zł przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych przez biblioteki w szkołach prowadzonych przez gminę.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno trwają przygotowania do realizacji wiosennych inwestycji. Rozstrzygnięto przetargi na modernizację dwóch dróg gminnych i budowę placu zabaw przy przedszkolu. Podpisana została też umowa na wykonanie dokumentacji kolejnych etapów kanalizacji gminy, a niebawem wyłoniony zostanie wykonawca Otwartych Stref Aktywności.

Kobiety Roku

W Trzebieszowie zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2019. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju oświatowego, kulturalnego i społecznego gminy Trzebieszów.

Hiszpanka Ana

We wtorek, 12 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie dwóch klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Kłoczewie.

Wieslaw Gaska

Ponad 800 tys. zł kosztować będzie „głęboka modernizacja energetyczna” budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem. Na realizację zadania gmina pozyskała 580 tys. unijnego dofinansowania, a prace mają być wykonane do końca września tego roku.