Agata Koszutska - Korda

Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Garwolinie, podobnie jak ich koledzy w całym kraju protestują. Od jakiegoś czasu domagają się podwyżki płac, ale rząd nie spełnia ich postulatów. Jeżeli dalej nie będzie reakcji władz, zapowiadają zaostrzenie protestu do urlopów na życzenie, zwolnień lekarskich czy nawet blokady dróg.

Zenon Stefanowski

W tym roku samorząd gminy Kłoczew realizuje trzy duże inwestycje, które od dawna oczekiwane były przez mieszkańców. Dobiega końca budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w trzech miejscowościach oraz przebudowa stacji uzdatniania wody i modernizacja sieci wodociągowej w Kłoczewie.

Maly Katyn

Na Uroczysku Baran, zwanym „Małym Katyniem”, pod Kąkolewnicą odbyły się 9 czerwca uroczystości religijno – patriotyczne.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował wyborczą porażkę Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu, odniósł się również do braku współpracy pomiędzy siedlecką Radą Miasta i Prezydentem Andrzejem Sitnikiem.

Andrzej Czapski

Miasto Biała Podlaska włączyło się obchody upamiętniające 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów. Jednym z rocznicowych wydarzeń był Koncert Wolności, który odbył się 7 czerwca. A tak podsumowuje tamte wydarzenia Andrzej Czapski, były prezydent miasta

Tablica

Na elewacji kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta została i poświęcona tablica upamiętniająca żołnierzy Czynu Chłopskiego 1920 roku oraz Batalionów Chłopskich, którzy zmarli, polegli i byli represjonowani w walce o niepodległość ojczyzny. Relację z uroczystości przygotował Waldemar Jaroń

Michal Litwiniuk

W dniach 7 – 9 czerwca w Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej można obejrzeć instalacje przygotowane przez artystów z całego kraju. Już po raz dziesiąty w mieście zainaugurowano Park Sztuki.

audycja rolnicza

W wielu gminach pracują komisje szacujące straty rolników spowodowane przez przymrozki i suszę. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział Radiu Podlasie, że poszkodowani rolnicy mogą liczyć na państwowe wsparcie. Podstawą jest protokół z szacowania strat. Minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że komisje szacujące straty są powoływane przez wojewodów. To oni potem weryfikują protokoły. Pomoc wypłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Lukasz Bogusz

300 mieszkańców gminy Żelechów ma możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, by w większym stopniu mogli oni korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Darmowe szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny.