TABLICA

9 czerwca, w Zielone Świątki, na elewacji garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca ruch ludowy, żołnierzy „Czynu Chłopskiego 1920 roku” oraz Batalionów Chłopskich- zmarłych, poległych i represjonowanych w walce o niepodległość ojczyzny.

Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim skrytykował politykę inwestycyjną swojego następcy na stanowisku Prezydenta Białej Podlaskiej. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił między innymi swoje poparcie dla inicjatywy #OddajcieStadionDlaPodlasia

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił potrzebę przygotowania alternatywnego przejazdu przez miasto na czas remontu głównego szlaku. Gość Marcina Jabłkowskiego skomentował również udział swojego samorządu w pilotażowym programie połączeń komunikacyjnych, który chce realizować powiat łosicki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie skomentowała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mówiła również o czekających nas wyborach do krajowego parlamentu.

Tablica

Z udziałem wicepremiera Jacka Sasina, na elewacji miętneńskiego dworku odsłonięta została tablica upamiętniająca pobyt tam prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dziesięć lat temu odwiedził powiat garwoliński. To drugi, po Stanisławie Wojciechowskim prezydent Rzeczpospolitej, który przebywał w tej małej miejscowości pod Garwolinem. Relacja Waldemara Jaronia:

Zarzecze

Kolejne elementy małej architektury montowane na terenach rekreacyjnych nad rzeką Wilgą w Garwolinie sprawiają, że przestrzeń ta coraz bardziej przyciąga mieszkańców. Niestety, nie można tego powiedzieć o wybudowanej wcześniej przystani kajakowej, która nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem potencjalnych jej użytkowników.

SOLIDARNOSC

Młodzież szkół z terenu Gminy Terespol uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających pierwsze częściowo wolne wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Gościem specjalnym był Jerzy Cybulski - twórca NSZZ „Solidarność” w Małaszewiczach.

UNICI

Po raz dwunasty z parafii katolickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego p.w. świętego Nikity Męczennika w Kostomłotach wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Każdego roku parafia unicka w Kostomłotach obchodzi dwa odpusty ku czci męczenników ziemi podlaskiej, unitów z Pratulina. Przygotowania do odpustu poprzedza dwudniowa pielgrzymka do Pratulina. - Parafia unicka obchodzi uroczystości poświęcone Męczennikom Unickim w innym terminie niż parafia rzymskokatolicka - wyjaśnia ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii:

Krzysztof Debinski

Od niespełna czterech miesięcy funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Sokołowie Podlaskim pełni Krzysztof Dębiński. Od tego czasu zarówno prezes, jak i władze powiatu sokołowskiego, szukają rozwiązań na ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki.