grupa 1b

7 sierpnia o 7.40 w Studiu Pielgrzymkowym Katolickiego Radia Podlasie gościli harcerze: Piotr, Justyna i Piotr z grupy 1B. Z pielgrzymami w Ciepielowie rozmawiał ks. Dariusz Denisiuk.

biskup Krzysztof Zadarko

Dzisiaj, 7 sierpnia pątników z 38. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej odwiedził gospodarz diecezji radomskiej biskup Henryk Tomasik oraz biskup pomocniczy diecezji koszalińskiej – kołobrzeskiej ksiądz Krzysztof Zadarko, Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migrantów, Turystyki i Pielgrzymów. Goście spotkali się z pielgrzymami na porannej Mszy Świętej w Ciepielowie.

grupa 9a

Na trasie 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę można spotkać grupę 9A z dekanatu żelechowskiego. To jedna z najliczniejszych grup. Jej przewodnik ksiądz Leszek Mućka, zdradza nam, dlaczego tak wiele osób chce podążać na Jasną Górę.

Bozena Kwiatkowska

Dobiegła końca termomodernizacja ostatniego z trzech budynków użyteczności publicznej, na które gmina pozyskała dofinansowanie, a w planach na najbliższe miesiące jest budowa dwóch ścieżek ekologicznych również z udziałem środków zewnętrznych.

Lidia Sopel Sereja

Po siedmiu latach utarczek i prowadzonych wojenek, udało się ustabilizować sprawy gospodarki wodociągowo- kanalizacyjnej w Łaskarzewie. Według burmistrz miasta, nastąpiło to poprzez uczciwe partnerstwo publiczno- prywatne z firmą, która aktualnie jest konserwatorem i była jedyną, która przystąpiła do negocjacji i współpracy z miastem.

Karawana w Olszance

Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Wczoraj (5 sierpnia) Karawana przyjechała do Olszanki.

zniwa

Wyjątkowo wcześnie rozpoczęły się tegoroczne żniwa. Przyczyną była susza i szybsze dojrzewanie zbóż. W związku z tym, plony są bardzo słabe. W szczególności dotyczy to zbóż jarych.

pozdrowienia

Pątnicy z grupy 14C z dekanatu adamowskiego przesyłają za naszym pośrednictwem pozdrowienia dla swojego proboszcza księdza Tadeusza Lamenta. I liczą też na to, że odwiedzi ich na pątniczym szlaku.

Jubileusz

Trzech biskupów i 55 księży, przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządowcy, poczty sztandarowe oraz około dwóch tysięcy wiernych uczestniczyło w uroczystościach związanych z 600- leciem garwolińskiej parafii. Tego dnia na kościelnym dziedzińcu odsłonięty został pomnik św. Anny, która ogłoszona została patronką miasta, a w ogrodzie parafialnym posadzono sześć dębów.