Marek Chcialowski

Od 1 sierpnia nastąpią zmiany na dwóch dyrektorskich stanowiskach w garwolińskim starostwie powiatowym. Powołane zostały też trzy nowe referaty w Wydziale Geodezji i Komunikacji, które mają usprawnić pracę i obsługę interesantów. O kadrowych roszadach Waldemar Jaroń rozmawia ze starostą Markiem Chciałowskim.

Slawomir Salata

W Radzyniu Podlaskim ruszył długo wyczekiwany remont ulic: Sitkowskiego i Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Realizacja została dofinansowana z rządowych środków. Przetarg wygrała firma z Lubartowa, ale większość prac jako podwykonawca realizuje radzyńskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Prace zakończą się w listopadzie, i do tego czasu kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze.

zarobki

Od 1 lipca starosta powiatu garwolińskiego zarabiał będzie o 1745 zł miesięcznie mniej. Tak zadecydowali na sesji (26 lipca) radni powiatowi, wykonując tym samym zapisy rozporządzenia Rady Ministrów ograniczające wynagrodzenia pracowników samorządowych. Większe obniżki od starosty mają niektórzy wójtowie czy burmistrzowie.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wybór nowego prezesa ZZO w Adamkach. Jak mówił, trudno na razie liczyć na „nowe otwarcie” w kontaktach gminy z wysypiskiem.

Mariusz Osiak

Na terenie gminy Łuków pojawiły się tablice informujące o wyznaczeniu obszaru zagrożonego wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Ustawiono je m.in. w Łazach, Ryżkach i Gręzówce.

Albina Lubian

Przy siedzibie pilawskiego samorządu powstaje plac rekreacyjny z miejscami postojowymi. Będzie też fontanna dające efekt mokrego chodnika, inteligentna ławka z możliwością naładowania telefonu komórkowego czy skorzystania z bezpłatnego Internetu. Teren pięknieje, a sam budynek urzędu czeka na modernizację.

zacmienie

Blisko trzy godziny niezwykłego spektaklu czekają nas w piątek (27 lipca ) wieczorem. Jeśli pogoda pozwoli, będzie można obserwować całkowite zaćmienie Księżyca. Sławomir Miernicki prezes Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii powiedział Radiu Podlasie, że będzie to najdłuższe takie zjawisko w dwudziestym pierwszym wieku. Będzie trwało 103 minuty.

wynagrodzenie

25 lipca radni Gminy Kąkolewnica przyjęli uchwałę w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójta gminy. Wójt będzie zarabiał o 125 złotych mniej. Uchwała została przyjęta przy dwóch głosach przeciwnych.

mural

W Parku Przemysłowym, na terenie byłej Cukrowni w Sokołowie Podlaskim można już oglądać mural upamiętniający historię tego zakładu. Autorami malowidła jest grupa artystów z Live Media Crew, działających pod kierunkiem Mateusza Rokickiego.