Albina Lubian

W mieście i gminie Pilawa nie ma problemów z przyjęciem dzieci do przedszkoli. Wszystkie maluchy objęte obowiązkiem przedszkolnym znajdą opiekę w czterech placówkach funkcjonujących na terenie gminy. Jeszcze w wakacje samorząd prowadzi inwestycje, by zapewnić dzieciom komfortowe warunki przebywania w przedszkolach.

Tadeusz Mikulski

Jest koncepcja i uzgodnienia. Miasto planuje w najbliższym czasie dokonać zmian w siedzibie władz samorządowych tak, by była sama w sobie przyjazna interesantom i dorównywała europejskim standardom.

600 lecie parafii

W ciągu sześciu wieków parafii, na jej terenie działało wiele stowarzyszeń religijnych i bractw, a niektóre z nich funkcjonują po dzień dzisiejszy. 5 sierpnia, podczas centralnych uroczystości odsłonięty zostanie pomnik św. Anny i ogłoszone będzie, że jest ona patronką miasta Garwolina

Dariusz Szustek

Podczas wykonywania prac porządkowych na terenie za pomnikiem Jana Pawła II w Łukowie, doszło do zapadnięcia fragmentu ziemi. Jak się okazuje, może być to stara studnia lub też fragment starej drogi. O sprawie poinformowano już wojewódzkiego konserwatora zabytków w Białej Podlaskiej.

KONFERENCJA PRASOWA

W piątek 20 lipca w Urzędzie Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa MKP Pogoń Andrzeja Materskiego , dyrektora sportowego Piotra Kosiorowskiego, trenera Pawła Sikory oraz nowego kapitana drużyny - Tomasza Margola. Przedstawiciele klubu podkreślali, że nie było łatwo w tak krótkim czasie przygotować zespół do startu rozgrywek, ale zrobili wszystko aby zespół prezentował się jak najlepiej.

MOST

Samorządowcy powiatu garwolińskiego i kozienickiego oraz gmin Maciejowice i Kozienice zwrócili się do premiera rządu z prośbą o przybliżenie formy i zasad współpracy samorządów ze stroną rządową w realizacji budowy przeprawy przez Wisłę. Proszą też o wsparcie z programu „Mosty Plus” samorządów w uzupełnieniu lokalnej infrastruktury drogowej będącej w ich zarządzie.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Do Chin ponownie trafi polski drób. Umowę w tej sprawie podpisali dziś minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i minister generalnej administracji celnej Chin Ni Yeufeng. Drugie porozumienie, podpisane przez ministrów dotyczyło eksportu ikry pstrąga i łososia.

Mariusz Osiak

O Otwartych Strefach Aktywności tworzonych na terenie gminy Łuków mówił w rozmowie z Radiem Podlasie Mariusz Osiak. Wójt gminy Łuków podkreślił coraz większą świadomość potrzeby zdrowego trybu życia przez mieszkańców.

starosta Janusz Koziol

Powiat łukowski realizuje w tym roku remont dwóch odcinków dróg powiatowych. Jeden z nich znajduje się na terenie gminy Łuków, a drugi na terenie miasta. Inwestycja ta jest współfinansowana z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych.