PIELGRZYMI

5 sierpnia po raz 27. na Jasną Górę wyruszy Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych. Od 27 lat na pielgrzymi szlak wybiera się też Artur Kiliszek z Żelechowa. Wraz z nim pielgrzymować będzie również niepełnosprawna żona Lidia, z którą związał się małżeńskim węzłem 21 lat temu właśnie na pielgrzymce i ich opiekunka Beata.

festyn

29 lipca w Trzebieszowie już po raz czwarty odbył się Rodzinny Festyn Trzeźwości pod hasłem „Nie ulegam nałogom żyję zdrowo”. Gościem specjalnym festynu była Anna Golędzinowska – była modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna.

Lidia Sopel-Sereja

Wkrótce ma być zmodernizowanych siedem ulic najbardziej wymagających naprawy. Na te zadania zostały już rozstrzygnięte przetargi, podobnie jak na remont „stodoły” w Alejkach. Ogłoszono też postępowanie przetargowe na wykonanie remontu dachu na strażnicy OSP i w następnej kolejności termomodernizacji budynku.

Marek Chcialowski

Od 1 sierpnia nastąpią zmiany na dwóch dyrektorskich stanowiskach w garwolińskim starostwie powiatowym. Powołane zostały też trzy nowe referaty w Wydziale Geodezji i Komunikacji, które mają usprawnić pracę i obsługę interesantów. O kadrowych roszadach Waldemar Jaroń rozmawia ze starostą Markiem Chciałowskim.

Slawomir Salata

W Radzyniu Podlaskim ruszył długo wyczekiwany remont ulic: Sitkowskiego i Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Realizacja została dofinansowana z rządowych środków. Przetarg wygrała firma z Lubartowa, ale większość prac jako podwykonawca realizuje radzyńskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Prace zakończą się w listopadzie, i do tego czasu kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze.

zarobki

Od 1 lipca starosta powiatu garwolińskiego zarabiał będzie o 1745 zł miesięcznie mniej. Tak zadecydowali na sesji (26 lipca) radni powiatowi, wykonując tym samym zapisy rozporządzenia Rady Ministrów ograniczające wynagrodzenia pracowników samorządowych. Większe obniżki od starosty mają niektórzy wójtowie czy burmistrzowie.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wybór nowego prezesa ZZO w Adamkach. Jak mówił, trudno na razie liczyć na „nowe otwarcie” w kontaktach gminy z wysypiskiem.

Mariusz Osiak

Na terenie gminy Łuków pojawiły się tablice informujące o wyznaczeniu obszaru zagrożonego wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Ustawiono je m.in. w Łazach, Ryżkach i Gręzówce.

Albina Lubian

Przy siedzibie pilawskiego samorządu powstaje plac rekreacyjny z miejscami postojowymi. Będzie też fontanna dające efekt mokrego chodnika, inteligentna ławka z możliwością naładowania telefonu komórkowego czy skorzystania z bezpłatnego Internetu. Teren pięknieje, a sam budynek urzędu czeka na modernizację.