Piotr Pludowski

Za nami sesja Rady Miasta Łukowa, na której radni zdecydowali o tym jakie będą przyszłoroczne wpływy i wydatki. Przyjęto budżet z dwiema autopoprawkami burmistrza oraz z czterema wnioskami, które już na sesji zgłosił jeden z radnych. „Za” zagłosowało 19 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

pomnik

18 grudnia w podmiędzyrzeckiej wsi Misie, z okazji stulecia szkoły został odsłonięty Pomnik Wdzięczności na stulecie Niepodległości.

Starostwo_Powiatowe_Garwolin_BN2018

Życzenia bożonarodzeniowe

Gala Kultury

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim.

mlodzi liderzy

W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się szkolny konkurs „Talent Mam”. To, co wyróżnia go spośród innych szkolnych konkursów jest to, że jest on jednocześnie imprezą podsumowującą roczne działania Młodych Liderów Kościuszki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w audycji O Tym Się Mówi komentowała propozycje podatkowe zgłoszone ostatnio przez Platformę Obywatelską, mówiła o zadaniach stojących przez Ministrem Energii i pomysłach na wolne dni w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia i Wielki Piątek. Odniosła się również do pierwszych działań samorządów w naszym regionie.

Miroslaw Walicki

Budowa przeprawy mostowej na rzece Wiśle pomiędzy Maciejowicami a Kozienicami, sytuacja samorządowego przewoźnika jakim jest PKS i możliwości wsparcia jego funkcjonowania oraz inwestycje w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej- to tematy, które poruszano podczas spotkania samorządowców powiatu garwolińskiego oraz polityków z ministrem inwestycji i rozwoju.

spotkanie

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. W niedzielę 16 grudnia w sali sportowej szkoły podstawowej w Komarówce Podlaskiej odbyło się spotkanie przedświąteczne z mieszkańcami całej gminy. Spotkanie poprzedziła mza św. w miejscowym kościele parafialnym.

Klub seniora

W styczniu 2016 roku w podmiędzyrzeckiej Rzeczycy rozpoczął swoją działalność Klub Seniora. Mieści się on w pomieszczeniach miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W minioną sobotę 15 grudnia odbyło się spotkanie połączone z otwarciem wyremontowanej i doposażonej świetlicy wraz z zapleczem.