OSP Huszlew

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Huszlewie mają nowy samochód bojowy marki Volvo. Zakup auta był możliwy dzięki pozyskanej dotacji. Gmina na ten cel otrzymała 750 tysięcy złotych. Z własnego budżetu przekazała 100 tys. złotych.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zadowolenie z wyroku wydanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie odrzucenia wniosku o dotację na rewitalizację centrum i Pałacu Potockich w Radzyniu. Jerzy Rębek w krytycznych słowach po raz kolejny skomentował działania poprzedniego zarządu Województwa Lubelskiego i Marszałka Sławomira Sosnowskiego.

ADOPCJA PSOW

Wiele gmin powiatu garwolińskiego decyduje się na program dofinansowań dla mieszkańców adoptujących psy. Wszystko to by znaleźć dom dla czworonogów i zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem ich w schroniskach. Każdy, kto zgłosi się z dobrą wolą przygarnięcia czworonoga, otrzyma... jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł.

SOLTYSI

W Dzień Sołtysa, 11 marca podsumowano w Urzędzie Gminy Konstantynów kończącą się kadencję sołtysów. Stawili się na niej przedstawiciele poszczególnych miejscowości. Każdy z sołtysów otrzymał imienne podziękowanie za wypełnianie obowiązków.

Robert Golaszewski

Burmistrz Łochowa w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że nie przeraża go wizja wezwania do Prokuratury w Węgrowie w związku ze śledztwem dotyczącym rzekomego przekroczenia uprawnień. Gość Marcina Jabłkowskiego zapewnił, że jego działania przy koncepcji budowy wiaduktu w Łochowie są w pełni zgodne z prawem i transparentne.

Henryk Kowalczyk

Podczas wizyty w powiecie garwolińskim minister środowiska Henryk Kowalczyk mówił o rządowym programie „Czyste powietrze” i nowości, jaką jest związana z nim ulga podatkowa. Odpowiedział też na pytanie dotyczące pomocy finansowej dla borykającego się z trudnościami finansowymi garwolińskiego PKS oraz ustosunkował się do kwestii zahamowania podwyżek cen za odbiór odpadów od mieszkańców.

Miroslaw Kolodziejczyk

Gmina Garwolin jako jedna z nielicznych na Mazowszu otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2019. 48 tys. zł plus wkład własny gminy w kwocie 12 tys. zł przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych przez biblioteki w szkołach prowadzonych przez gminę.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno trwają przygotowania do realizacji wiosennych inwestycji. Rozstrzygnięto przetargi na modernizację dwóch dróg gminnych i budowę placu zabaw przy przedszkolu. Podpisana została też umowa na wykonanie dokumentacji kolejnych etapów kanalizacji gminy, a niebawem wyłoniony zostanie wykonawca Otwartych Stref Aktywności.

Kobiety Roku

W Trzebieszowie zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2019. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju oświatowego, kulturalnego i społecznego gminy Trzebieszów.