prezes Janusz Koziol

Niedziela 30 września zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce, jako ważny dzień, w którym jednostka wzbogaciła się o nowy wóz bojowy. Nazwano go imieniem „Janusz”. Kosztował 800 tys. zł. Około 100 tysięcy na jego zakup zebrali wśród mieszkańców i sponsorów sami strażacy.

Janina Ewa Orzelowska

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska odpowiadała w poniedziałek na pytania Marcina Jabłkowskiego związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Mówiła między innymi o upartyjnieniu samorządu i przestrzeganiu procedur w staraniu się o środki zewnętrzne.

Dariusz Szustek

Podczas odbywającej się w minionym tygodniu w Łukowie sesji Rady Miasta, wiceprzewodniczący Zygmunt Celiński wywołał temat roszczeń byłego właściciela terenu znajdującego się nad Krzną, gdzie obecnie znajdują się ogródki działkowe. Były właściciel chce zwrotu ziemi. Radny pytał, czy w zamian nie można mu zaproponować innej nieruchomości.

Mariusz Osiak

W gminie Łuków pojawili się już pracownicy firmy, która zajmuje się montażem instalacji solarnych. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak, jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to uda się już do końca roku zamontować w sumie 980 takich instalacji.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z planem zagospodarowania przestrzennego samorządu. Dużą ilość głosów mieszkańców, mówiących o dużej ilości zarzutów pod adresem opracowanej przez urząd koncepcji potraktował jako powód do zadowolenia.

zaplecze i tablica

Na obiektach Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga” oddany został do użytkowania budynek zaplecza sanitarno- szatniowego, który kosztował ponad dwa miliony złotych, w tym połowę stanowiła dotacja z ministerstwa sportu i turystyki. Na frontonie budynku odsłonięta została tablica poświęcona pamięci Piotra Ekierta- zasłużonego dla rozwoju sportu zawodnika, działacza i animatora turystyki rowerowej oraz narciarstwa.

Grzegorz Rzymowski

Ponad osiemset osób bierze udział w odbywającym się w ten weekend w Łukowie Zjeździe Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Najstarsi absolwenci obecni na Zjeździe pisali maturę w 1950 roku, a najmłodsi w 2003. Podczas tegorocznego spotkania byłych uczniów „Kościuszki” obchodzone jest również 100-lecie powstania szkoły.

zlote gody

Pary małżeńskie z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski, które 50 lat temu zawarły sakramentalny związek małżeński otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

wspomnienia

29 września, Łuków „należy” do absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Przyjechali oni na Zlot Absolwentów oraz na obchody 100-lecia powstania szkoły. Udział w Zlocie weźmie blisko tysiąc osób.