turniej

Kamila Kowalczyk, Karolina Łysiak i Krystian Trzeciak reprezentować będą powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W powiatowym etapie udział wzięło 58 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

100 lat

Pani Franciszka Szafraniec z Żerocina obchodziła 100 urodziny. Uroczystości jubileuszowe 100-lecia urodzin odbyły się w miejscowym Domu Ludowym. Oprócz rodziny, na to wyjątkowe spotkanie przybył m.in. Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski i Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim Tomasz Stephan.

apteki

W ubiegłym roku w Międzyrzecu pojawił się problem z nocnym dyżurem aptek Wcześniej w mieście była jedna całodobowa apteka. Pracowała przez 24 godziny w ciągu 7 dni. W listopadzie 2018 roku Rada Powiatu Bialskiego podjęła uchwałę w sprawie nocnych dyżurów aptek. Wszystkie apteki w dni powszednie od poniedziałku do piątku powinny być czynne od godziny 8.00 do 19.00 w soboty od 8.00 do 15.00. W pozostałych godzinach tygodnia powinna być czynna apteka dyżurna. Jednak apteki w Międzyrzecu nie stosują się do przyjętego grafiku.

Zasluzony

W ponad dwudziestoletniej historii tytułu „Zasłużonego dla Miasta Garwolina”, ksiądz prałat Ryszard Andruszczak będzie drugim kapłanem, który zostanie uhonorowany tą godnością. „Zawsze starał się zjednywać wokół siebie liczne rzesze osób, służąc im pomocą. To wrażliwy na ludzkie potrzeby człowiek i kapłan...”- napisano we wniosku.

Turniej

Na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbywa się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziś, 2 kwietnia drugi dzień turniejowych rozgrywek.

Turniej

Na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbywa się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziś, 2 kwietnia drugi dzień turniejowych rozgrywek.

Dorota Opalinska Mucha

Wybrańcy garwolińskiej społeczności zmniejszyli o połowę zniżki na bilety do kina, na basen oraz na odpłatne imprezy i zajęcia organizowane przez CSiK, które przysługiwały w ramach programu 3+ Liczna Rodzina. Z programu tego aktualnie korzysta około pół tysiąca rodzin, a do końca roku będzie o wiele więcej.

MISTRZOSTWA

81 szachistów wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Radzyńskiego, które odbyły się wczoraj ( 31 marca) w Kąkolewnicy.

Urodziny Galerii S

W sobotę, 30 marca Wielki Finał Urodzin Galerii Siedlce świętowano w atmosferze promocji zdrowego stylu życia. Były kulinaria, było tanecznie i sportowo, a na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.