tablica

W ubiegłym roku, podczas Dni Żelechowa oddane zostało do użytku po restauracji centrum miasta z zabytkowym ratuszem i rynkiem. 2 września tego roku w ratuszu uroczyście odsłonięta została i poświęcona pamiątkowa tablica informująca o przeszłości tych obiektów i ich rewitalizacji.

Branica

Ponad siedemdziesięcioro uczniów z Branicy Radzyńskiej w gminie Radzyń Podlaski zamiast do szkoły, idzie dziś, 3 września do wiejskiej świetlicy. W czerwcu tego roku Powiatowy Inspektorat Budowlany stwierdził, że dotychczasowa szkoła, mieszcząca się w zabytkowym pałacu, nie nadaje się do użytkowania. Nakazano przeprowadzenie remontu, jednak gmina nie podjęła się tego utrzymując, że Inspektorat narzucił zbyt krótki czas. Teraz uczniowie przenoszą się do świetlicy, a wójt Wiesław Mazurek utrzymuje, że szum wokół przenosin szkoły to „zasługa” jego politycznych przeciwników w zbliżających się wyborach.

Wojciech Szczygiel

Mini-wykopaliska paleontologiczne, warsztaty artystyczne, podczas których powstawały dinozaury oraz pokaz mody ekologicznej - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Jarmarku Geologicznego. Odbył się on 2 września w Klimkach. Dziś natomiast, w tym samym miejscu, rozpoczyna się trzydniowa międzynarodowa konferencja geologów.

KRUS

Joanna Bala, dyrektor oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie w rozmowie z Radiem Podlasie pozytywnie oceniła "Plan dla Wsi" ogłoszony przez Ministra Rolnictwa.

Konferencja

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Prezentacja kandydatów do rad szczebla powiatowego i wojewódzkiego miała miejsce podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano ostatniego dnia sierpnia w garwolińskiej siedzibie ugrupowania. Relacja Waldemara Jaronia:

Albert Przadka

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę.

Krystian Kania

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystian Kania - przedsiębiorca, radny Rady Powiatu Garwolińskiego obecnej kadencji, przewodniczący komisji finansowo- budżetowej. - W ostatnich czterech latach uczestnictwa w radzie powiatu udało nam się wspólnie wykonać liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów jak i Trojanów. Również ogromne pieniądze zostały zainwestowane w nasze dwie szkoły w Żelechowie... - informuje.

Miroslaw Pyra

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Mirosław Pyra - leśnik i pasjonat pszczelarstwa, od trzech kadencji radny Rady Powiatu Garwolińskiego i członek Zarządu Powiatu. - Myślę, że z PSL startują ludzie, którzy wiedzą o wsi bardzo dużo i chcą włożyć jak największy wkład w jej rozwój... - mówi.

Krystyna Wieczorkiewicz

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystyna Wieczorkiewicz - pedagog w żelechowskiej szkole ponadgimnazjalnej, jedna z najbardziej zaangażowanych w działania społeczne Żelechowianek, animatorka wielu działań kulturalnych i społecznych w swoim środowisku i poza nim, sportowiec - amator.