TOMASZ BIERNACKI

1677 interwencji odnotowali w ubiegłym roku strażacy z powiatu garwolińskiego. To około 17% więcej niż w roku 2017. Najczęściej paliły się budynki mieszkalne, a najwięcej zdarzeń miało miejsce w Garwolinie oraz gminach Garwolin i Wilga.

Szczepan Niebrzegowski

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu Radzyńskiego podejmą decyzję o likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej, a dokładniej o powierzeniu jej zadań Miastu Radzyń Podlaski. Jeśli radni poprą uchwałę, będzie to powrót do systemu sprzed 2016 roku.

Beata Szczeszek

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu Radzyńskiego podejmą decyzję o likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej, a dokładniej o powierzeniu jej zadań Miastu Radzyń Podlaski. Jeśli radni poprą uchwałę, będzie to powrót do systemu sprzed 2016 roku.

Jerzy Rebek

Przy ulicy Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim powstanie nowy parking. Poprzedni został zlikwidowany po budowie ścieżki rowerowej. Inwestycja to efekt współpracy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

ekoradzyn

Miasto Radzyń Podlaski będzie ubiegać się o dopłaty dla mieszkańców chcących wymienić stare kotły centralnego ogrzewania na nowe, emitujące mniejsze ilości zanieczyszczeń. To wszystko w ramach programu, do którego przygotowuje się Lubelski Urząd Marszałkowski. O planach poinformował burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jerzy Rębek. Zadanie ma działać podobnie jak realizowany w ubiegłym roku program instalacji ogniw fotowoltaicznych.

Julia Biernacka

Na rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów starszych w lekkiej atletyce, startująca w barwach Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga” Julia Biernacka wywalczyła srebrny medal i ustanowiła rekord życiowy. Julia kocha sport i nie może bez niego żyć, a swoich sił próbowała w wielu konkurencjach.

SPOTKANIE

Priorytety w powiatowych inwestycjach drogowych, organizacja dożynek, Mazowieckich Zawodów Sikawek Strażackich oraz omówienie bieżących problemów nurtujących samorządy. Po raz pierwszy w tej kadencji odbyło się wyjazdowe spotkanie starosty z włodarzami miast i gmin powiatu garwolińskiego.

Albina Lubian

Urządzenia odczytują i odwzorowują kolorystycznie w czasie rzeczywistym parametry aktualnego stanu powietrza w otoczeniu lokalizacji, gdzie są zamontowane. A zamontowano je w Pilawie, Trąbkach, Jaźwinach oraz Puznówce i nie są to jedyne działania samorządu w walce ze smogiem.

wyprawa

3127 kilometrów rowerem lub 647 kilometrów pieszo. Taki dystans mieli do pokonania, w zależności od wybranej opcji uczestnicy wyprawy z Kokotka na Śląsku do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Choć to wydarzenie miało miejsce w ubiegłe wakacje, właśnie teraz, a dokładnie 23 lutego, w Sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się promocja książki, która to wszystko opisuje.