Kobiety Roku

W Trzebieszowie zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2019. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju oświatowego, kulturalnego i społecznego gminy Trzebieszów.

Hiszpanka Ana

We wtorek, 12 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie dwóch klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Kłoczewie.

Wieslaw Gaska

Ponad 800 tys. zł kosztować będzie „głęboka modernizacja energetyczna” budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem. Na realizację zadania gmina pozyskała 580 tys. unijnego dofinansowania, a prace mają być wykonane do końca września tego roku.

Forum Kobiet

10 marca w Krzewicy spotkały się panie z gminy Międzyrzec Podlaski. W ramach corocznych spotkań z okazji Dnia Kobiet odbyło się już VI Forum Kobiet.

PRZYCHODNIA

Gmina Kąkolewnica wydzierżawiła budynek ośrodka zdrowia dla SP ZOZ Międzyrzec. Remont budynku kosztował blisko 400 tys. złotych.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział, że nie będzie przyzwolenia na wywożenie śmieci i pozostawianie ich „gdzie popadnie”. W tych słowach odniósł się do ostatniego incydentu z powstrzymaniem zewnętrznej firmy przed wyrzuceniem odpadów na terenach po byłej żwirowni z Opolu Nowym pod Siedlcami.

Cezary Tudek

Miasto przystąpiło do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie trafia każda złotówka z ich podatków. Dzięki specjalnej aplikacji dowiedzą się jaką kwotę przeznaczają m.in. na edukację, ochronę zdrowia i administrację w Garwolinie. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał sekretarza miasta Cezarego Tudka.

Tomasz Majczyna

13 i 14 kwietnia na parkiecie hali sportowej w Borowiu rozegrane zostaną finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej. Do bieżącej edycji mistrzowskich rozgrywek swój akces zgłosiło 31 ośrodków dla chłopców z terenu całej Polski.

audycja rolnicza

Od 1 stycznia obowiązują przepisy, które podnoszą limit paliwa, do jakiego można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego. Dotychczas było to 86 litrów, teraz 100, a dla producentów bydła dodatkowo 30 litrów paliwa. O tym wsparciu szef resortu rolnictwa mówił na spotkaniu z prezesami spółdzielni mleczarskich zorganizowanych w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich. Minister powiedział, że został naprawiony błąd polegający na pominięciu jednego z kodów oleju napędowego. Aby otrzymać zwrot akcyzy, należy na wniosku podać kod paliwa. Wydłużono też o miesiąc termin wnioskowania o zwrot akcyzy.