Plogging

Plogging jest wynalezioną w Szwecji dyscypliną sportu, która łączy bieganie ze zbieraniem śmieci. Międzyrzecka Grupa Biegowa postanowiła przenieść modę ze Szwecji do Międzyrzeca i łącząc przyjemne z pożytecznym zorganizować plogging wokówł Międzyrzeckich Jeziorek. Do akcji, która odbyła się w sobotę 16 marca włączyło się około 50 osób.

Dzieci o radosci

W poniedziałek, 18 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Podczas wizyty w rozgłośni mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu.

zaproszenie

„Niepodległość harcerstwem znaczona” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Jej otwarcie odbyło się piątkowe popołudnie 16 marca. Wystawa została przygotowana z okazji 100. rocznicy powstania harcerstwa w Polsce.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie komentowała zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczące planowanego na 8 kwietnia strajku w oświacie. Gość Marcina Jabłkowskiego przekonywała, że rząd nie dopuści do zakłócenia egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów. Wyraziła również przekonanie, że nauczyciele nie będą chcieli brać uczniów jako zakładników.

Jerzy Rebek

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną miasta Radzyń Podlaski w sprawie przegranego procesu związanego z projektem „Czysta Energia”. Chodzi o proces dotyczący zapłaty należności za dostawę instalacji solarnych. Wyrok oznacza, że Ensol nie zwróci Miastu tych pieniędzy.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP w rozmowie z Radiem Podlasie zachęciła Panie i Dziewczęta do założenia spódnic i sukienek na pierwszy dzień wiosny. Jak powiedziała, będzie to swego rodzaju manifest normalności w dobie otaczającej nas propagandy LGBT.

Stas

Ma niecały rok, poważną wadę serca i coraz mniej sił...Pochodzący z Siedlec Staś Kubiszewski walczy o życie od pierwszego dnia po narodzinach. Już w łonie matki u chłopczyka zdiagnozowano wadę serca - ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz wspólną zastawkę przedsionkowo-komorową. Nadzieją dla Stasia jest operacja w Niemczech.

audycja rolnicza

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odbył rozmowę telefoniczną z komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem. Przedmiotem rozmowy były działania podejmowane przez Polskę mające na celu wypełnienie zobowiązań po audycie Komisji Europejskiej przeprowadzonym w Polsce w dniach 4-8 lutego 2019 r. oraz wycofanie się przez Republikę Czeską z wprowadzonych obowiązkowych kontroli wołowiny pochodzącej z Polski.

Uczniowie z Rol

W piątek, 15 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rolach.