Katarzyna Klimiuk

Wszystko wskazuje na to, że powiat łosicki na przełomie kwietnia i maja zostanie objęty pilotażowym programem przywracania nierentownych połączeń autobusowych. Obecnie trwają przygotowania do jego wdrożenia - informuje Katarzyna Klimiuk, starosta łosicki.

BRD w Olszance

Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 26 marca w Olszance.

Dzieci z Huszlewa

Uczniowie I, II i III klasy ze Szkoły Podstawowej w Huszlewie we wtorek, 26 marca odwiedzili redakcję Katolickiego Radia Podlasie.

wiadukt

Goście Marcina Jabłkowskiego w środowej audycji O Tym Się Mówi przekonywali, że nie ma mowy o końcu sporu wokół realizacji budowy wiaduktu nad torami w ciągu ulicy Wyszkowskiej w Łochowie. Agata Dąmbska i Mirosław Pliżga w rozmowie z Radiem Podlasie zarzucili burmistrzowi Łochowa działanie na szkodę mieszkańców.

Jerzy Jaron

Gmina Miastków Kościelny jest jedną z niewielu w powiecie garwolińskim, gdzie na zadania inwestycyjne przeznacza się niemal trzydzieści procent wydatków budżetu. Obecnie kontynuowane są inwestycje rozpoczęte w roku ubiegłym, ale też rozpoczynane nowe, które samorząd zaplanował do wykonania w tym roku.

Wojciech Zalewski

Samorząd miasta Garwolina zaplanował na ten rok wiele inwestycji do wykonania, a priorytetem jest poprawa stanu nawierzchni ulic i chodników. Poza tym w najbliższych planach jest m.in. wymiana otworów okiennych w zabytkowym budynku siedziby władz miejskich, rewitalizacja skweru w centrum miasta, budowa placów zabaw i boiska przy szkole.

sp. Prezydent w Seroczynie

Dziś, 26 maja mija 10 lat od wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Ziemi Siedleckiej. W 2009 roku 26 marca śp. Lech Kaczyński w Siedlcach spotkał się ze środowiskiem akademickim, mieszkańcami miasta i samorządowcami oraz zwiedził Muzeum Diecezjalne. Głowa Państwa po całym dniu spotkań spędzonym w mieście pojechała do Seroczyna w Gminie Wodynie. Na spotkanie z Lechem Kaczyńskim w tamtejszym Zespole Szkół przybyli mieszkańcy oraz rolnicy.

fundusz

Blisko stu samorządowców, przedsiębiorców i księży z powiatu garwolińskiego uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym dotyczącym między innymi możliwości pozyskiwania funduszy unijnych i krajowych na zadania związane z ochroną środowiska.

Turniej Karate w Kakolewnicy

IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy odbył się w sobotę, 23 marca w Kąkolewnicy. W turnieju wzięło udział 253 zawodników. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach. Złoty medal zdobyła Magdalena Sobota z Kąkolewnicy.