busem przez swiat

Są młodzi, pełni pasji i busem zwiedzają świat. Aleksandra i Karol Lewandowscy – mają po 29 lat, są blogerami podróżniczymi i od 8 lat podróżują po świecie starym kolorowym busikiem w ramach projektu „Busem Przez Świat”. Ostatnio przemierzali Alaskę i Kanadę, a o swoich przygodach opowiadali w piątek, 9 listopada w Radzyniu Podlaskim.

audycja rolnicza

Polska chce zwiększyć skalę eksportu drobiu do Chin - powiedział po rozmowach w Szanghaju Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa na marginesie Międzynarodowych Targów Importowych spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Han Changfu. Ministrowie rozmawiali też o ważnej dla naszego kraju kwestii regionalizacji, w szczególności w zakresie mięsa wieprzowego.

Jerzy Jaron

Ponad 1500 listów do mieszkańców, drzewa pamięci, odsłonięcie pamiątkowych tablic, defilada strażackich pododdziałów, apele, wystawy i wiele innych przedsięwzięć związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował samorząd Miastkowa Kościelnego dla uczczenia tego wydarzenia.

MARCIN KOLODZIEJCZYK

Trwają procedury odbiorowe oczyszczalni ścieków i dobiega końca budowa nowoczesnego boiska lekkoatletycznego w Rudzie Talubskiej. Zakończone zostały modernizacje dwóch traktów komunikacyjnych i wznoszenie dwóch świetlic wiejskich. Trwa budowanie kolejnych odcinków kanalizacji gminy.

Grzegorz Wozniak

W drugiej turze wyborów na włodarzy miasta Garwolina i gminy Wilga, kandydaci popierani przez Prawo i Sprawiedliwość przegrali znaczną ilością głosów. Z kolei w zdecydowanej większości rad miast i gmin powiatu garwolińskiego radni tego ugrupowania mają liczebną przewagę. Jakie to może mieć przełożenie na funkcjonowanie niektórych samorządów?

zamyslenia

Trwa oktawa Wszystkich Świętych. W niedzielę 4 listopada w Rzeczycy odbyły się tzw. zamyślenia zaduszkowe. Miejscowy Klub Seniora pod kierunkiem prezesa Teresy Kuraszyk przedstawił program słowno-muzyczny przy akompaniamencie ks. Michała Wawerskiego, wikariusza parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu.

Marzena Swieczak

Nową burmistrz Garwolina na pięcioletnią kadencję została wybrana Marzena Świeczak. Jak zapewnia, chce być burmistrzem wszystkich mieszkańców, bez względu na poglądy polityczne czy światopogląd, a urząd stanie się bardziej otwarty na mieszkańców, którzy będą mieli większe możliwości decydowania o tym, co się w mieście dzieje.

rajd na stulecie

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości wczoraj (4 listopada) w Trzebieszowie odbył się Rodzinny Rajd - marsz Nordic Walking. 3 kilometrową trasę pokonało około 100 osób.

Piotr Pludowski

Piotr Płudowski z Alternatywy dla Łukowa został nowym burmistrzem Łukowa. W drugiej turze wyborów, jak wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, zagłosowało na niego 6 tysięcy 330 wyborców.