wspomnienie

Przez ponad 20 lat trzymał pieczę nad finansami powiatu garwolińskiego, wcześniej przez wiele lat pełnił podobne funkcje w administracji rządowej. Skrupulatny, rzetelny i dokładny, otwarty na drugiego człowieka i zawsze pogodny. Józef Zając zmarł 15 lutego 2018 roku w wieku 67 lat. 30 kwietnia Rada Miasta Garwolina uhonorowała go tytułem „Honorowy Obywatel Miasta”. Posłuchajmy, jak wspomina śp. Józefa Zająca starosta Marek Chciałowski.

uroczystosc

29 października w Szkole Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance odbył się uroczysty apel poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzedzony dwudniową wystawą pamiątek historycznych.

Mszanna - cmentarz

1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek natomiast Dzień Zaduszny. Na cmentarzu parafialnym w Mszannie koło Olszanki oprócz grobów katolickich znajdują się też mogiły byłych mieszkańców wyznania prawosławnego.

wywiad

Mecz II Ligi Piłki Ręcznej rozgrywany w niedzielę, 28 października pomiędzy TS Siemiatycze a Bestion Białystok zakończył się zwycięstwem drużyny z Siemiatycz. TS Siemiatycze na własnym boisku pokonali gości z Białegostoku 27 : 22 (do przerwy 13 : 8). Po meczu z trenerem i zawodnikami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Fragment rozmowy emitowany był na antenie Katolickiego Radia Podlasie. W portalu udostępniamy Państwu cały wywiad.

Iwona Kurowska

Kandydat na burmistrza Garwolina Iwona Kurowska w rozmowie z Radiem Podlasie zapewniła w rozmowie z Radiem Podlasie, że wierzy w możliwość współpracy różnych środowisk na rzecz samorządu. Jak podkreśliła, lokalne społeczności nie powinny dzielić się z powodów różnic partyjnych.

STEFANIUK

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził nadzieję, że najbliższe dni będą pretekstem do ostudzenia emocji przedwyborczych. Skrytykował też działania swojego konkurenta, który, jego zdaniem, przyzwalał na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat urzędującego Prezydenta i jego rodziny.

Mariusz Filipiuk

Wiarę w zdolność rozmowy z każdym i osiągnięcia sukcesu w nadchodzącej kadencji samorządowej wyraził w rozmowie z Radiem Podlasie Mariusz Filipiuk. Starosta Bialski w audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że praca samorządowa powinna być jak najdalsza od sporów politycznych i partyjnych.

Wicepremier

Zamiast zaplanowanej wizyty w szpitalu powiatowym, wicepremier rządu RP ograniczyła swój pobyt w Garwolinie do wygłoszenia poparcia dla Iwony Kurowskiej w drugiej turze wyborów burmistrza miasta. Beata Szydło podkreślała, że Garwolin zasłużył na to, żeby mieć swoją szansę rozwoju i ją wykorzystać, a gwarantem tego jest właśnie kandydatka PiS na włodarza.

JERZY REBEK

Wynik rozpatrzenia protestu w sprawie odrzucenia dotacji na Pałac w Radzyniu poznamy dopiero po wyborach. Urząd Miasta Radzyń Podlaski wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie z protestem wobec nieprzyznania dziesięciomilionowego dofinansowania na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku.