Ferie w Olszance

Pierwszy tydzień ferii dzieci z gminy Olszanka mogły spędzić w bibliotece. Po raz kolejny placówka przygotowała ciekawy program zajęć. Każdy dzień to pozyskanie nowych umiejętności i wspólne przygotowanie posiłków. Codziennie w zajęciach uczestniczyło ok. 16 osób w wieku od 6 do 12 lat.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział działania mające na celu poprawę systemu odbioru odpadów z terenu samorządu. Henryk Brodowski przyznał, że stawka musiała wzrosnąć, ale trzeba też sprawdzić, ile naprawdę mieszkańców mają poszczególne gospodarstwa domowe.

Dobra Wola w Serpelicach

W jednym z ośrodków wypoczynkowych w Serpelicach odbywa się dwutygodniowe wyjątkowe zimowisko. Bierze w nim udział 13 - tu podopiecznych Stowarzyszenia Dobra Wola, które ma swoją siedzibę w Nowej Iwicznej pod Warszawą.

Ferie w Mordach

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach pojawiła się we wtorek, 5 lutego straż pożarna i policja. Służby zostały zaproszone na zajęcia feryjne.

Bal Kola Przyjaciol w Olszycu

120 osób wzięło udział w balu Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Tegoroczna zabawa karnawałowa miała miejsce, 26 stycznia w Olszycu, a jej gospodarzem było Koło Przyjaciół z Domanic. Bal zgromadził słuchaczy, przedstawicieli oddziałów Koła Przyjaciół oraz sympatyków rozgłośni.

Miroslaw Kolodziejczyk

Kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, piesi natomiast nie zawsze są uważni podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscach oznakowanych. O tragedię wówczas nietrudno. Kilkanaście dni temu doszło w Garwolinie do wypadku, gdzie śmierć poniosła piesza, niecałe dwa lata temu w tym samym miejscu podobne nieszczęście.

Radzyn

W ubiegłym roku Urząd Miasta Radzyń Podlaski dopłacił 150 tysięcy złotych do gospodarki odpadami przez mieszkańców, którzy nie chcą lub nie potrafią segregować śmieci. Na ten rok burmistrz zapowiada działania, które mają przynieść oszczędności.

GRAMY SWOJE

Jeszcze kilka dni pozostało do zakończenia ferii zimowych w województwie mazowieckim. Ośrodki kultury zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych zajęć. 5 lutego w Łosicach można było przyjść na otwarte warsztaty muzyczne „Gramy swoje”. Efektem warsztatów była piosenka stworzona przez uczestników warsztatów. Jej autorami są Konrad Górzyński, instruktor ŁDK oraz dzieci biorące udział w zajęciach.

ZYCIE RELIGIJNE

Niedawno został opublikowany raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza dotyczący religijności i działalności duszpasterskiej w Polsce. O tym jak w statystykach wypada diecezja siedlecka, Monika Jabłkowska pytała biskupa sieleckiego Kazimierza Gurdę, ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego – dziekana dekanatu siedleckiego, proboszcza parafii katedralnej w Siedlcach, ks. kan. Jacka Seredę Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin, ks. Mariusza Zaniewicza – wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Siedleckiej Kurii Biskupiej oraz ks. Adama Kulika – wykładowcę WSD w Opolu Nowym, dyrektora Domu Księży Emerytów.