Iwona Kurowska

Ważą się losy zwrotu ponad dziewiętnastu milionów złotych unijnych dotacji, jakie powiat garwoliński otrzymał dziesięć lat temu na uzbrojenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Miały w tym czasie powstać przynajmniej dwie inwestycje, bo projekt realizowany był w dwóch etapach, ale póki co nie ma żadnej.

wizyta

Z kilkugodzinną wizytą przebywał 6.03 w powiecie garwolińskim minister środowiska Henryk Kowalczyk. Spotkania z politykiem cieszyły się dużym zainteresowaniem i oprócz programu „Czyste powietrze”, dotyczyły codziennego życia oraz problemów mieszkańców powiatu. Minister zadeklarował pomoc samorządowi Maciejowic przy budowie oczyszczalni ścieków i wskazał kierunki uratowania PKS w Garwolinie.

Waldemar Sabak

Kapituła konkursu „Wójt Roku 2018" spośród zgłoszonych kandydatów wyłoniła 10 finalistów - najlepszych włodarzy gmin z całego kraju. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. W tym gronie znalazł się wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

debata

Sytuacji międzyrzeckiego szpitala powiatowego była poświęcona dzisiejsza (5 marca) debata na antenie Radia Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego byli poseł Marcin Duszek, mecenas Arkadiusz Janus, lekarz szpitala powiatowego Andrzej Barszczewski, a także starosta bialski Mariusz Filipiuk, dyrektor szpitala Wiesław Zaniewicz i jego zastępca ds. medycznych – Romuald Pietrosiuk.

LUKASZ BOGUSZ

W ubiegłym roku przeniesiono posterunek policji w Żelechowie z centrum miasta w inne miejsce, by poprawić warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Na początku marca tego roku posterunek powróci do „starej” siedziby, bo okazało się, że nowa lokalizacja nie odpowiada wymaganiom, a radiowozy garażowane są w budynku oczyszczalni ścieków, który oddalony jest od posterunku o kilkaset metrów.

Rafal Wnuk

Konferencja poświęcona podziemiu antykomunistycznemu, Msza Święta i spotkanie przy tablicy Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego oraz akcja krwiodawstwa i Bieg Tropem Wilczym – to wydarzenia, które odbyły się w Łukowie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wodynie - Narodowy Dzien Pamieci Zołnierzy Wykletych

Uroczystości w niedzielę, 3 marca były kulminacją obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Wodynie. Ich organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej (TPZW).

prostest

Mieszkańcy gminy Stara Kornica sprzeciwiają się budowie kurników w miejscowości Czeberaki i spalarni odpadów w Popławach. Od wójta i Rady Gminy oczekują zdecydowanych, skutecznych działań oraz zablokowania tych inwestycji. Protest został podpisany przez 360 osób.

Osrodek

Przekazano do użytkowania rozbudowany za 9 milionów złotych budynek Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Jedną trzecią kosztów inwestycji pokryły środki z Unii Europejskiej, a obiekt może być wizytówką nie tylko Pilawy i powiatu garwolińskiego. Uroczystość otwarcia ośrodka była wydarzeniem dużej rangi.