Iwona Kurowska

Prawie 4800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zanotowano w powiecie garwolińskim, i jest to największa na terenie Mazowsza liczba kliknięć wskazujących miejsca potencjalnych zagrożeń. Ludzi najbardziej denerwuje przekroczenie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe parkowanie.

KAROLINA KRUK

Ma 15 lat. Mieszka w Mordach a uczy się w Szkole Podstawowej nr 2 w Łosich. Karolina Kruk od najmłodszych lat wykonuje i komponuje utwory w języku angielskim. Jej marzeniem był występ przed telewizyjnymi kamerami. Ostatnio udało jej się spełnić to marzenie, gdyż stała się uczestnikiem telewizyjnego, muzycznego show „The Voice Kids 2” w TVP 2. W wyniku przesłuchań w ciemno Karolina Kruk znalazła się w drużynie Cleo. Młodą wokalistkę będzie można zobaczyć i usłyszeć na antenie TVP2 już za tydzień 9 lutego w sobotnim odcinku programu „The Voice Kids 2”. Etap bitew pozwoli wyłonić ścisłych finalistów programu. czy Karolina znajdzie się w finale? Odpiwiedź na to pytanie już za tydzień, tymczasem Kamil Skorupski spotkał się z Karoliną i jej rodzicami i porozmawiał, o pasjach, miłości do muzyki i planach na najbliższy i bardziej odległy czas.

KURNIKI_5

Nie chcą kurników k. Łosic. Mariusz Kucewicz wyjaśniał, że są poczynione w tym kierunku kroki.

KURNIKI_4

Nie chcą kurników k. Łosic. Janusz Kobyliński, kierownik ARiMR w Łosicach mówił, że samorząd może wpływać na inwestycje związane z fermami kurzymi poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

KURNIKI_3

Nie chcą kurników k. Łosic. Organizatorzy i mieszkańcy zadawali również pytania samorządowcom. Odpowiadali na nie samorządowcy Katarzyna Klimiuk, starosta łosicki i Mariusz Kucewicz, burmistrz Łosic.

KURNIKI_2

Nie chcą kurników k. Łosic. Najczęstszym argumentem zwolenników dużych ferm są nowe miejsca pracy i wpływy do budżetu - z tym nie zgadzali się prowadzący spotkanie

KURNIKI_1

O tym jak zablokować powstawanie kolejnych kurników wokół Łosic, rozmawiano 1 lutego w Łosickim Domu Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od wyświetlenia filmu dotyczącego Gminy Wojnów. Tam również planowana jest budowa kurników. Zdaniem jednej z mieszkanek większość tamtejszej społeczności sprzeciwia się tej inwestycji.

POGODA

Amatorska prognoza pogody, którą opracował Waldemar Naumiuk z Łosic. LUTY 2018

KONCERT

„Muzyka siłę w sobie ma”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. W myśl łacińskiej sentencji „Bawiąc, uczymy się” młodzi i trochę starsi artyści śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach dętych. Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Waldemar Jaroń utrwalił na taśmie popisy solistów i zespołów wokalnych biorących udział w artystycznym wydarzeniu, ale występowały też zespoły taneczne i grała orkiestra. Posłuchajmy