Dobre rady na elektroodpady

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim już po raz czwarty przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2019”. W ramach projektu została przeprowadzana kampania edukacji ekologicznej w środowisku szkolnym i lokalnym. Finałem działań była zbiórka elektroodpadów.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do planowanej podwyżki opłat za odbiór odpadów komunalnych i sytuacji nad zalewem Zimna Woda. Przekonywał również, że sprzedaż samochodu „odziedziczonego” po poprzedniku jest w tym momencie nieuzasadniona ekonomicznie.

Marzena Swieczak

Samorząd miasta Garwolina ma w tegorocznych planach inwestycyjnych wiele zadań do realizacji. Obecnie prowadzone są budowy lub modernizacje nawierzchni kilku ulic i chodników oraz budowa placu zabaw na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”. Miasto złożyło też wnioski o dofinansowanie środkami zewnętrznymi kilku inwestycji.

regionalista

8 maja na cmentarzu wojskowym, gdzie pochowani są jeńcy włoscy odbyły się uroczystości związane z Dniem Przyjaźni Polsko-Włoskiej. W Białej Podlaskiej pochowanych jest ponad 400 żołnierzy, którzy zostali zamordowani w latach 1943-44. Są to żołnierze włoscy wysokich stopni wojskowych, który odmówili współpracy z Niemcami i zostali deportowani do stalagów i obozów koncentracyjnych w różnych częściach Europy.

tydzien bibliotek

Dziś, 8 maja rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W akcję włączyła się Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach. W ramach tego wydarzenia, odbywają się zajęcia i warsztaty dla dzieci.

Jerzy Rebek

Do połowy października ma zakończyć się remont wieży bramnej we wschodnim skrzydle Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Właśnie rozstrzygnięto przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę prac.

Robert Chojecki

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Robert Chojecki w rozmowie z Radiem Podlasie komentował dyskusję na temat sytuacji siedleckiego sportu i pomysłów na reformę jego finansowania przez władze miasta. Odniósł się również do pierwszych miesięcy rządów Andrzeja Sitnika na stanowisku Prezydenta Miasta.

Miroslaw Walicki

Zamiast budowy nowego obiektu Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, samorząd powiatu rozważa możliwość przeniesienia obecnej siedziby szkoły w inne miejsce. Powołany został specjalny zespół, który między innymi wypracował najlepszą opcję funkcjonowania tej placówki oświatowej.

Urodziny OSP Kruszowka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszówce w gminie Miastków Kościelny, obchodziła w niedzielę, 5 maja swoje 55. urodziny. Z tej okazji społeczeństwo ufundowało swoim strażakom sztandar, a władze gminy pomogły w wyremontowaniu świetlicy wiejskiej, która pełni też rolę strażnicy.