Urodziny OSP Kruszowka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszówce w gminie Miastków Kościelny, obchodziła w niedzielę, 5 maja swoje 55. urodziny. Z tej okazji społeczeństwo ufundowało swoim strażakom sztandar, a władze gminy pomogły w wyremontowaniu świetlicy wiejskiej, która pełni też rolę strażnicy.

Iwona Kurowska

Dziewięć kandydatur zgłoszonych zostało do tegorocznej, czternastej edycji tytułu „Zasłużonego dla Powiatu Garwolińskiego”. Wśród nominowanych są politycy, animatorzy kultury, przedsiębiorca, klub sportowy, hodowca koni, nauczycielka i założyciel klubu sportowego w gminie Łaskarzew.

OSP

W minioną sobotę , 4 maja podczas miejskich uroczystości z okazji Dnia Strażaka strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Zawadki – Międzyrzec otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (IVECO ).

MATURA

Wolność – z takim zagadnieniem mierzyli się maturzyści, którzy pisali dziś egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co sprawiło im najwięcej problemów i jak przygotowani są do jutrzejszego egzaminu z matematyki? W węgrowskim Liceum Ogólnokształcącym sprawdzała Karolina Skibniewska.

matura 2

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

matura 1

6 maja o 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu podstawowego z języka polskiego. Łącznie w Siedlcach pisało go około 1400 uczniów. Część z nich zmierzyło się również z maturą rozszerzoną z języka ojczystego.

100-lecie parafii w Kakolewnicy

Parafia pw. św. Filipa Neri w Kąkolewnicy ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę, 5 maja. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Sawczuk.

Dzień Strażaka

45 pocztów sztandarowych i ponad 250 strażaków z powiatu garwolińskiego spotkało się 4 maja w Sanktuarium w Górkach, by powierzyć się opiece Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia prawie tysiąc pielgrzymów uczestniczyło w rozpoczynających się Nabożeństwach Fatimskich.

POGODA MAJ

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w pierwszej dekadzie maja czeka nas pogoda w kratkę z nocnymi przymrozkami.