MISJE

W dniach 5 – 12 maja w parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rossoszy odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które prowadzili ks. Jerzy Duda o ks. Wojciech Hackiewicz.O istocie misji Izabela Chajkaluk rozmawiała z ks. Jerzym Dudą.

audycja rolnicza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na święto polskiej żywności, Piknik Poznaj Dobrą Żywność „Polska smakuje”, odbędzie się w sobotę 11 maja. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie w godz. 11:00-18:00.

Leszek Misiak

„Bezpieczeństwo na terenie gminy Łuków”, to hasło kolejnej debaty społecznej jaką zorganizowali łukowscy policjanci. Odbyła się ona 9 maja w Urzędzie Gminy Łuków. Jej celem było poznanie problemów i oczekiwań mieszkańców.

Droga

Droga łącząca miejscowość Lucin w gminie Garwolin z ulicą Narutowicza w mieście Garwolin jest w opłakanym stanie, a mogłaby być małą obwodnicą, odciążającą zatłoczone centrum miasta. Gmina pozyskała pieniądze na modernizację „swojego” odcinka drogi, a miasto nie planowało w tym roku poprawy stanu nawierzchni drugiej części drogi.

Kaja Godek

Kaja Godek, kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego odwiedziła w czwartek, 9 maja odwiedziła Węgrów. Spotkanie zorganizowane na Rynku Mariackim w samo południe rozpoczęło się krótką konferencją prasową, podczas której Kaja Godek mówiła o zjednoczeniu sił konserwatywnych, narodowych, wolnościowych, katolickich i obywatelskich. To właśnie Konfederacja, jak mówiła – ma być kluczem do sukcesu w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

Zaklad Opiekunczo - Leczniczy

Budynek zlikwidowanej kilka lat temu Szkoły Podstawowej w Łózkach koło Drelowa będzie siedzibą Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego SP ZOZ Międzyrzec Podlaski. 8 maja została podpisana umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Produkcyjno, Handlowo Usługowym Dombud Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej.

Dobre rady na elektroodpady

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim już po raz czwarty przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2019”. W ramach projektu została przeprowadzana kampania edukacji ekologicznej w środowisku szkolnym i lokalnym. Finałem działań była zbiórka elektroodpadów.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do planowanej podwyżki opłat za odbiór odpadów komunalnych i sytuacji nad zalewem Zimna Woda. Przekonywał również, że sprzedaż samochodu „odziedziczonego” po poprzedniku jest w tym momencie nieuzasadniona ekonomicznie.

Marzena Swieczak

Samorząd miasta Garwolina ma w tegorocznych planach inwestycyjnych wiele zadań do realizacji. Obecnie prowadzone są budowy lub modernizacje nawierzchni kilku ulic i chodników oraz budowa placu zabaw na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”. Miasto złożyło też wnioski o dofinansowanie środkami zewnętrznymi kilku inwestycji.