Jozef Brzozowski

Z okazji setnej rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego w wolnej Polsce ks. kanonik Józef Brzozowski dziekan międzyrzecki, proboszcz parafii św. Mikołaja podporucznik rezerwy Wojska Polskiego został odznaczony Medalem w Służbie Bogu i Ojczyźnie w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego.

Kamil Duszek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował pomysł stworzenia piosenki i teledysku mającego promować go w kampanii do Europarlamentu. Na poważnie komentował też kwestie związane z przyszłością Unii Europejskiej i pogłoski dotyczące rzekomego eurosceptycyzmu swojego ugrupowania.

swietlica

Z pomocą środków unijnych, w Kębłowie w gminie Żelechów, za ponad 270 tysięcy złotych rozbudowana została świetlica wiejska. 11 maja uroczyście przecięta została wstęga otwierająca podwoje placówki, która będzie miejscem spotkań, rekreacji i wypoczynku lokalnej społeczności oraz działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

PIKNIK

Przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, służby mundurowe oraz mieszkańcy uczcili żołnierzy 34. Pułku Piechoty. Formacja stacjonowała w Białej Podlaskiej w latach 1918 – 1939. W niedzielę, 12 maja odbyły się uroczystości upamiętniające 34. Pułk Piechoty połączone z tradycyjnym już piknikiem wojskowym.

MISJE

W dniach 5 – 12 maja w parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rossoszy odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które prowadzili ks. Jerzy Duda o ks. Wojciech Hackiewicz.O istocie misji Izabela Chajkaluk rozmawiała z ks. Jerzym Dudą.

audycja rolnicza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na święto polskiej żywności, Piknik Poznaj Dobrą Żywność „Polska smakuje”, odbędzie się w sobotę 11 maja. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie w godz. 11:00-18:00.

Leszek Misiak

„Bezpieczeństwo na terenie gminy Łuków”, to hasło kolejnej debaty społecznej jaką zorganizowali łukowscy policjanci. Odbyła się ona 9 maja w Urzędzie Gminy Łuków. Jej celem było poznanie problemów i oczekiwań mieszkańców.

Droga

Droga łącząca miejscowość Lucin w gminie Garwolin z ulicą Narutowicza w mieście Garwolin jest w opłakanym stanie, a mogłaby być małą obwodnicą, odciążającą zatłoczone centrum miasta. Gmina pozyskała pieniądze na modernizację „swojego” odcinka drogi, a miasto nie planowało w tym roku poprawy stanu nawierzchni drugiej części drogi.

Kaja Godek

Kaja Godek, kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego odwiedziła w czwartek, 9 maja odwiedziła Węgrów. Spotkanie zorganizowane na Rynku Mariackim w samo południe rozpoczęło się krótką konferencją prasową, podczas której Kaja Godek mówiła o zjednoczeniu sił konserwatywnych, narodowych, wolnościowych, katolickich i obywatelskich. To właśnie Konfederacja, jak mówiła – ma być kluczem do sukcesu w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.