MAREK ZAGORSKI

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim na antenie Radia Podlasie zapewnił, że Państwo dba o bezpieczeństwo danych obywateli. Odpowiedział w ten sposób na wątpliwości, czy można beztrosko przekazywać swoje dane osobowe, choćby dokonując rejestracji dziecka za pośrednictwem internetu.

Waldemar Sabak

Ten rok jest szczególny dla gminy Górzno, biorąc pod uwagę inwestowanie w infrastrukturę oświatową, drogową, wodno- kanalizacyjną i rekreacyjno- sportową. Większość z tych przedsięwzięć realizowana jest z pomocą środków zewnętrznych. Historycznym wydarzeniem jest też awans drużyny piłkarskiej z Unina do IV ligi.

Grzbietami do dolu

We wtorek, 10 lipca w księgarni „Kubuś” w Radzyniu Podlaskim odbyły się zajęcia Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe „Grzbietami do dołu”. Mali uczestnicy wspólnie czytali książki, ilustrowali ich fabułę, a także samodzielnie tworzyli opowiadania. Zajęcia poprowadziła znana z anteny Katolickiego Radia Podlasie Ewa Pasternak. Po spotkaniu powiedziała nam, co zaskoczyło ją w wyborach czytelniczych najmłodszych radzynian.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 6 lipca 2018

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał w warszawie z litewskim ministrem rolnictwa Giedriusem Surplysem. Jan Krzysztof Ardanowski powiedział na konferencji prasowej, że dla niego było to wielkie wydarzenie. Dobra wspólna historia Polski i Litwy obliguje nas do tego, aby i współczesne i przyszłe relacje budować na tej historii. Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę, ze spotkanie miało miejsce w roku 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

Miroslawa Miszkurka

Na początku sierpnia przeprowadzka żelechowskich policjantów do nowej siedziby, w Woli Żelechowskiej wkrótce rozpocznie się remont strażnicy, a w Zakrzówku świetlicy wiejskiej. Na placu przed szkołą w Żelechowie wybudowana zostanie otwarta strefa aktywności, natomiast z 34 gospodarstw znikną pokrycia dachowe z eternitu.

Zawody strazackie

Przyjechali z różnych stron całego powiatu siemiatyckiego. Towarzyszyły im żony i mężowie, narzeczone i narzeczeni, dzieci i rodzice, wszystkich połączyła pasja strażacka. Powodem niecodziennego spotkania w Drohiczynie były zorganizowane w niedzielę, 8 lipca Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Siemiatyckiego.

JAN SIKORA

Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora potwierdził swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas Dni Gminy Zalesie, które odbyły się w niedzielę, 8 lipca.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Czy polskie rolnictwo jest innowacyjne? Czy wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w tym sektorze gospodarki? O innowacyjności w rolnictwie dyskutowano na sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Wieslaw Panasiuk

Wójt gminy Biała Podlaska w rozmowie z Radiem Podlasie podsumował sytuację rolników w naszym regionie. Marcin Jabłkowski pytał o straty spowodowane suszą i zbierającym żniwo wirusem ASF.