Lidia Sopel Sereja

Po siedmiu latach utarczek i prowadzonych wojenek, udało się ustabilizować sprawy gospodarki wodociągowo- kanalizacyjnej w Łaskarzewie. Według burmistrz miasta, nastąpiło to poprzez uczciwe partnerstwo publiczno- prywatne z firmą, która aktualnie jest konserwatorem i była jedyną, która przystąpiła do negocjacji i współpracy z miastem.

Karawana w Olszance

Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Wczoraj (5 sierpnia) Karawana przyjechała do Olszanki.

zniwa

Wyjątkowo wcześnie rozpoczęły się tegoroczne żniwa. Przyczyną była susza i szybsze dojrzewanie zbóż. W związku z tym, plony są bardzo słabe. W szczególności dotyczy to zbóż jarych.

pozdrowienia

Pątnicy z grupy 14C z dekanatu adamowskiego przesyłają za naszym pośrednictwem pozdrowienia dla swojego proboszcza księdza Tadeusza Lamenta. I liczą też na to, że odwiedzi ich na pątniczym szlaku.

Jubileusz

Trzech biskupów i 55 księży, przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządowcy, poczty sztandarowe oraz około dwóch tysięcy wiernych uczestniczyło w uroczystościach związanych z 600- leciem garwolińskiej parafii. Tego dnia na kościelnym dziedzińcu odsłonięty został pomnik św. Anny, która ogłoszona została patronką miasta, a w ogrodzie parafialnym posadzono sześć dębów.

rodzina pielgrzymow

Pielgrzymi na szlaku to jedna wielka rodzina. To wspólnota, która swoje źródło ma na Jasnej Górze. Jako taką właśnie wspólnotę postrzegają siebie pątnicy z grupy 14B z Łukowa, u której gościliśmy w niedzielny wieczór na polu namiotowym w Łaguszowie.

Dariusz Szustek

Miejskie inwestycje, obawy działkowców i przepisy dotyczące sprzedaży napojów alkoholowych - to tematy, do których odniósł się dziś rano na naszej antenie burmistrz Dariusz Szustek. Był on naszym gościem w audycji „O tym się mówi”.

Mariusz Osiak

Gmina Łuków otrzymała dofinansowanie na budowę drogi Dąbie – Klimki. Pieniądze pochodzą z nowego rządowego programu, a ich podziałem zajmował się Urząd Wojewódzki.

Studio Pielgrzyma_5 sierpnia_15 20

5 sierpnia o godzinie 15.20 w Studiu Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie gościli Robert i Mariusz z grupy "akademickiej" 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.