Dariusz Szustek

Podczas wykonywania prac porządkowych na terenie za pomnikiem Jana Pawła II w Łukowie, doszło do zapadnięcia fragmentu ziemi. Jak się okazuje, może być to stara studnia lub też fragment starej drogi. O sprawie poinformowano już wojewódzkiego konserwatora zabytków w Białej Podlaskiej.

KONFERENCJA PRASOWA

W piątek 20 lipca w Urzędzie Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa MKP Pogoń Andrzeja Materskiego , dyrektora sportowego Piotra Kosiorowskiego, trenera Pawła Sikory oraz nowego kapitana drużyny - Tomasza Margola. Przedstawiciele klubu podkreślali, że nie było łatwo w tak krótkim czasie przygotować zespół do startu rozgrywek, ale zrobili wszystko aby zespół prezentował się jak najlepiej.

MOST

Samorządowcy powiatu garwolińskiego i kozienickiego oraz gmin Maciejowice i Kozienice zwrócili się do premiera rządu z prośbą o przybliżenie formy i zasad współpracy samorządów ze stroną rządową w realizacji budowy przeprawy przez Wisłę. Proszą też o wsparcie z programu „Mosty Plus” samorządów w uzupełnieniu lokalnej infrastruktury drogowej będącej w ich zarządzie.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Do Chin ponownie trafi polski drób. Umowę w tej sprawie podpisali dziś minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i minister generalnej administracji celnej Chin Ni Yeufeng. Drugie porozumienie, podpisane przez ministrów dotyczyło eksportu ikry pstrąga i łososia.

Mariusz Osiak

O Otwartych Strefach Aktywności tworzonych na terenie gminy Łuków mówił w rozmowie z Radiem Podlasie Mariusz Osiak. Wójt gminy Łuków podkreślił coraz większą świadomość potrzeby zdrowego trybu życia przez mieszkańców.

starosta Janusz Koziol

Powiat łukowski realizuje w tym roku remont dwóch odcinków dróg powiatowych. Jeden z nich znajduje się na terenie gminy Łuków, a drugi na terenie miasta. Inwestycja ta jest współfinansowana z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Beata Piotrowska

W ramach programu 300 plus, inaczej „Dobry start” do rodzin w gminie Garwolin trafi ponad 730 tys. zł. Od początku lipca wpłynęło online 300 wniosków, co stanowi dziesiątą część uprawnionych do tej „wyprawki szkolnej”. Dlaczego warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku?

Maciej Nowak

Maria Kosidlo

Od wtorku, 17 lipca pod Urzędem Miasta Radzyń Podlaski wraz z niepełnosprawnym synem protestuje Maria Kosidło. Trzymając w ręku transparent z napisem „Burmistrzu, przestrzegaj prawa” domaga się mieszkania socjalnego. Jeszcze rok temu była beneficjentką takiego wsparcia.