Marcin Duszek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim jest w bardzo złej, tragicznej wręcz sytuacji. Winą za taki stan rzeczy obarczył organ nadzorczy, czyli zarząd powiatu bialskiego, który, jego zdaniem, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

TOMASZ BIERNACKI

1677 interwencji odnotowali w ubiegłym roku strażacy z powiatu garwolińskiego. To około 17% więcej niż w roku 2017. Najczęściej paliły się budynki mieszkalne, a najwięcej zdarzeń miało miejsce w Garwolinie oraz gminach Garwolin i Wilga.

Szczepan Niebrzegowski

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu Radzyńskiego podejmą decyzję o likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej, a dokładniej o powierzeniu jej zadań Miastu Radzyń Podlaski. Jeśli radni poprą uchwałę, będzie to powrót do systemu sprzed 2016 roku.

Beata Szczeszek

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu Radzyńskiego podejmą decyzję o likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej, a dokładniej o powierzeniu jej zadań Miastu Radzyń Podlaski. Jeśli radni poprą uchwałę, będzie to powrót do systemu sprzed 2016 roku.

Jerzy Rebek

Przy ulicy Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim powstanie nowy parking. Poprzedni został zlikwidowany po budowie ścieżki rowerowej. Inwestycja to efekt współpracy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

ekoradzyn

Miasto Radzyń Podlaski będzie ubiegać się o dopłaty dla mieszkańców chcących wymienić stare kotły centralnego ogrzewania na nowe, emitujące mniejsze ilości zanieczyszczeń. To wszystko w ramach programu, do którego przygotowuje się Lubelski Urząd Marszałkowski. O planach poinformował burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jerzy Rębek. Zadanie ma działać podobnie jak realizowany w ubiegłym roku program instalacji ogniw fotowoltaicznych.

Julia Biernacka

Na rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów starszych w lekkiej atletyce, startująca w barwach Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga” Julia Biernacka wywalczyła srebrny medal i ustanowiła rekord życiowy. Julia kocha sport i nie może bez niego żyć, a swoich sił próbowała w wielu konkurencjach.

SPOTKANIE

Priorytety w powiatowych inwestycjach drogowych, organizacja dożynek, Mazowieckich Zawodów Sikawek Strażackich oraz omówienie bieżących problemów nurtujących samorządy. Po raz pierwszy w tej kadencji odbyło się wyjazdowe spotkanie starosty z włodarzami miast i gmin powiatu garwolińskiego.

Albina Lubian

Urządzenia odczytują i odwzorowują kolorystycznie w czasie rzeczywistym parametry aktualnego stanu powietrza w otoczeniu lokalizacji, gdzie są zamontowane. A zamontowano je w Pilawie, Trąbkach, Jaźwinach oraz Puznówce i nie są to jedyne działania samorządu w walce ze smogiem.