ksiazka

„Węgrowskie drogi do niepodległości” - to wspaniały album ukazujący historie Węgrowa i powiatu węgrowskiego z okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz lat II Rzeczypospolitej.

Jerzy Rebek

Radni Rady Miasta Radzyń Podlaski zgodzili się na zaciągnięcie pożyczki na nowe oświetlenie ulic. W ramach programu SOWA w mieście ma pojawić się więcej latarni. Zmiana oświetlenia z sodowego na ledowe ma przynieść oszczędności.

Biblioteka

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie zamknięta. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi zadecydowali o rozpoczęciu procesu, który zakończy się przekazaniem zadań powiatowych Miejskiej Bibliotece Publicznej.

biogazownia

Na pomysł przekazywania śmieci biodegradowalnych do biogazowni wpadła jedna z radnych Rady Miasta Radzyń Podlaski. Miałby to być sposób na obniżenie rosnących kosztów wywozu śmieci, bo miasto czeka kolejna podwyżka ze strony zakładu w Adamkach.

sesja

Radni powiatu garwolińskiego podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Jak podkreślali wnioskodawcy, nie jest zamiarem Zarządu Powiatu likwidacja samorządowej instytucji kultury, tylko reorganizacja i racjonalizowanie wydatkowania środków.

gody

18 par z terenu gminy Piszczac świętowało swój jubileusz 50 - lecia oraz 60 -lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu. Następnie w sali urzędu gminy jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz kwiaty.

Marcin Duszek

Poseł PiS Marcin Duszek w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów jakie pod jego adresem wygłosił starosta bialski Mariusz Filipiuk. Zarzucił samorządowcowi utrudnianie mu uczestniczenie w posiedzeniach Rady Społecznej międzyrzeckiego szpitala i fałszywe oskarżenia pod swoim adresem.

Stanislaw Kostyra

Wśród 28 przedstawicieli lokalnych społeczności wsi jest tylko osiem kobiet, a frekwencja podczas wyborów nie była za wysoka. W czasie zebrań wiejskich poruszano wiele ważnych spraw, ale przede wszystkim dotyczyły one remontów dróg i oświetlenia.

park

Dofinansowana przez Urząd Marszałkowski inwestycja, która miała zostać rozpoczęta w tym roku, przesuwa się w czasie. Chodzi tu o rewitalizację miejskiego parku, na który Urząd Miasta Radzyń Podlaski pozyskał w czerwcu ubiegłego roku ponad milion złotych. Poniżej miliona ma wynosić wkład własny miasta, ale w tegorocznym budżecie nie przeznaczono na ten cel ani grosza.