LUKASZ BOGUSZ

Łukasz Bogusz złożył ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji rady miejskiej. Tym samym zastąpił na stanowisku Mirosławę Miszkurka, która pełniła funkcję włodarza gminy przez minione dziewięć lat. Przewodniczącym rady wybrano Daniela Kocielnika.

Slawomir Skwarek

Sławomir Skwarek, dotychczasowy wójt gminy Adamów, od minionej środy jest radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ale jak wiadomo, ma on też możliwość zostania posłem. Czy przeniesie się na Wiejską?

Marzena Swieczak

Pierwsza w historii kobieta została zaprzysiężona na burmistrz Garwolina. Wybrano też dwóch wiceprzewodniczących rady miasta, którzy są z opozycyjnego wobec burmistrz klubu radnych. Wszyscy zapowiadają współpracę dla dobra miasta i jego mieszkańców. Podczas okolicznościowego przemówienia, burmistrz Marzena Świeczak wiele mówiła o współpracy ponad podziałami dla dobra miasta.

radni

Zakończono trzeci i ostatni etap rewitalizacji Rynku Mariackiego w Węgrowie. Inwestycję wartą ponad 3 mln zł oficjalnie otwarto i oddano do użytku mieszkańców w środę, 21 listopada. Burmistrz oraz radni mijającej kadencji - Mariusz Witkowski i Janusz Chrupek kadencji podsumowali na antenie Radia działania wykonane w ramach inwestycji. Rozmowa stała się okazją do krótkiego podsumowania czterolatki w węgrowskiej Radzie Miasta.

Jan Parol

W czwartek 22 listopada w Olszance odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy. Obrady rozpoczął Danek Januszewski - najstarszy radny obecnej kadencji. Radni po odebraniu zaświadczenia na radnego złożyli ślubowanie. Następnie w tajnym głosowaniu wybrali Przewodniczącego Rady Gminy. Na pierwszą sesję Rady Gminy Olszanka przybył także były wójt. Jan Parol Podziękował za współpracę i złożył gratulacje nowemu wójtowi i przewodniczącemu rady gminy.

Grzegorz Pajnowski

W czwartek 22 listopada w Olszance odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy. Podczas sesji nowy Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski odebrał zaświadczenie o wyborze na stanowisko wójta i złożył ślubowanie. Po zaprzysiężeniu, w pierwszym wystąpieniu nowy wójt podziękował za zaufanie. Powiedział, że postara się dotrzyma obietnic wyborczych związanych z rozwojem gminy.

Leszek Wereda

W czwartek 22 listopada w Olszance odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy. Obrady rozpoczął Danek Januszewski - najstarszy radny obecnej kadencji. Radni po odebraniu zaświadczenia na radnego złożyli ślubowanie. Następnie w tajnym głosowaniu wybrali Przewodniczącego Rady Gminy. Spośród zgłoszonych trzech kandydatów, najwięcej, bo 9 głosów otrzymał Leszek Wereda. Zwrócił się on do wszystkich radnych o wspólną pracę dla dobra gminy.

Krzysztof Adamowicz

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z inwestycjami w czyste środowisko i odnawialne źródła energii (OZE) na terenie samorządu. Odniósł się również do wyników wyborów i nadziei na dobrą współpracę z okolicznymi samorządami.

Dariusz Szustek

22 radnych powiatowych złożyło ślubowanie i tym samym rozpoczęło nową kadencję. Powiatowa koalicja wybrała prezydium rady i Zarząd Powiatu. Do zmiany doszło na stanowisku starosty. Funkcję tę powierzono Dariuszowi Szustkowi, dotychczasowemu burmistrzowi Łukowa.