kandydat

Urzędujący burmistrz Łukowa w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim zdradził swoje samorządowe plany na najbliższy czas. Dariusz Szustek zadeklarował między innymi oficjalnie swój start w jesiennych wyborach.

Prognoza wrzesien

Trwa migracja ptaków ciepłolubnych. Stopniowo przebarwiają się liście drzew. To już wrzesień. Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na przez Waldemara Naumiuk z Łosic wynika, że we wrześniu najcieplejsza będzie pierwsza dekada miesiąca.

Budowa chodnika

Już od 15 września mieszkańcy Kostek i Skibniewa w gminie Sokołów Podlaski będą mogli korzystać z nowego chodnika, który budowany jest aktualnie przy drodze wojewódzkiej nr 627.

Wieslaw Mazurek

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Radzyń Podlaski otrzymały nowe sprzęty. Strażacy z Paszk Dużych, Żabikowa i Branicy Radzyńskiej dostaną defibrylatory, pilarki ratownicze i sprzęt do oznakowania terenu działań. Te trzy jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na zakup sprzętów gmina otrzymała 40 tysięcy złotych, co stanowi 99 % kosztów. Gmina dopłaca jedynie 400 złotych.

hala sportowa w Rogoznicy

3 września podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Rogoźnicy, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pełnowymiarowej pasywnej hali sportowej.

uroczystosci

Mieszkańcy Ziemi Miastkowskiej i goście zaproszeni świętowali dożynki, które są symbolem życia i pracy rolnika. Dziękowano Panu Bogu za plony, ale też podsumowano owoce pracy samorządu za ostatni czas. Wójt Jerzy Jaroń wspólnie ze zdecydowaną większością rady idzie do wyborów z jednego komitetu wyborczego.

Albina Lubian

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 3 września w Pilawie odbyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające tragiczne dla Polski wydarzenia. Tradycyjnie połączone były one z inauguracją nowego roku szkolnego.

karuzela

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował sprawy związane z budową dużego centrum handlowego na obrzeżach Siedlec. Jak powiedział, wszystko jest na dobrej drodze.

Jerzy Kedra

Rolnicy z gminy Krzywda już po raz jedenasty spotkali się na Gminnych Dożynkach. Święto Plonów odbywało się w niedzielę 2 września w Krzywdzie.