Adam Abramowicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz w audycji O Tym Się Mówi komentował pomysły dotyczące obniżania, a ostatecznie likwidacji obligatoryjnej składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych. Gość Radia Podlasie zapewnił, że głosy mówiące o katastrofie systemu po ewentualnych zmianach są bardzo przesadzone.

IWONA KUROWSKA

Aby osiągnąć standardy określone przez wojewodę, prowadzony przez powiat garwoliński Ośrodek Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno” wymaga bardzo gruntownej reorganizacji. - Cały paradoks tej sytuacji polega na tym, że zmiany te powinny zajść do końca 2019 roku, ale do tej pory nie zrobiono nic w tej sprawie - podkreśla wicestarosta Iwona Kurowska.

osrodek

Węgrowscy rodzice alarmują – w mieście nie ma lekarza pediatry, do którego moża udać się w nagłej potrzebie. Dzieci chorują, a specjalistów brakuje. Zapisanie się do któregoś z lekarzy, którzy przyjmują na zmianę, po kilka godzin dziennie, jest jak ruletka. Nigdy nie wiadomo – czy akurat będą pełnić dyżur. Problem dostrzegają też władze powiatu węgrowskiego, jednak polityką kadrową w węgrowskiej służbie zdrowia zajmuje się dyrektor SP ZOZ-u, który obecnie przebywa na urlopie.

Pawel Sych

Paweł Sych, były piłkarz Orląt, to kandydat Stowarzyszenia ŁKS Orlęta Łuków na kuratora. Jego dokumenty trafiły dziś, 8 lutego do Starostwa Powiatowego. Mają być niezwłocznie przesłane do sądu w Świdniku.

MARIUSZ FILIPIUK

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim komentował ostatnie wydarzenia na krajowej scenie produkcji mięsa wołowego, ograniczenia w ruchu wizowym na granicy z Białorusią i głosy mówiące o zmniejszaniu roli szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

ZLOBEK

Publiczny żłobek uruchomiono w budynku po byłym przedszkolu. Przystosowanie obiektu, to duża inwestycja, która w ponad 80% sfinansowana została dzięki środkom zewnętrznym. W placówce obecnie przebywa szesnaścioro maluchów pod opieką czterech opiekunek, a przez najbliższe dwa lata rodzice nie będą płacić za pobyt dziecka w żłobku.

biblioteka

To już ostatni dzwonek dla dzieci i młodzieży, aby skorzystać z ofert feryjnych. Jeszcze jutro, 8 lutego do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach będzie można przyjść na zajęcia książkowe poświęcone twórczości Wandy Chotomskiej.

wywiad - Pratulin

Trwają prace nad filmem o Błogosławionych Męczennikach z Pratulina. W styczniu na terenie parafii odbywały się zdjęcia. Dokument będzie nosił tytuł „Z Ziemi Podlaskiej” powiedział reżyser filmu Michał Muzyczuk.

BOGUSLAW BRONIEWICZ

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa Bogusław Broniewicz w rozmowie z Radiem Podlasie komentował przegłosowany ostatnio budżet samorządowy. Zapewnił także, że inwestycje na lotnisku nie zostaną zarzucone.