starosta Dariusz Szustek

W Stoczku Łukowskim i w Wojcieszkowie zawieszono działalność punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Jak informuje nas starosta łukowski Dariusz Szustek, powodem tego jest to, że na ogłoszony przez szpital konkurs na świadczenie usług medycznych w tych miejscach, nie wpłynęła żadna oferta.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckich struktur Platformy Obywatelskiej, miejski radny Krzysztof Chaberski w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że dyskusje na temat budżetu Siedlec powinny zakończyć się w styczniu. Wyraził wiarę w możliwość współpracy wszystkich radnych na rzecz ustabilizowania finansów samorządu.

Budżet

28 grudnia radni miejscy Garwolina jak jeden mąż (w radzie nie ma żadnej kobiety) podnieśli ręce w głosowaniu nad przyjęciem planu dochodów i wydatków miasta na przyszły rok. Budżet jest zrównoważony, a gros wydatków majątkowych przeznaczono na naprawę ulic, chociaż lista planowanych inwestycji jest długa. Powraca temat skateparku i lodowiska.

SESJA

Facebookowy wpis jednego z PSL-owskich radnych powiatowych Garwolina, jakoby zarząd powiatu nie miał serca dla niepełnosprawnych, wzbudził sporo emocji zarówno ze strony rządzącego powiatem Prawa i Sprawiedliwości, jak i opozycyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wymiana zdań miała miejsce podczas sesji budżetowej 28 grudnia.

Iwona Kurowska

18 głosami „za” przy 5 „wstrzymujących się”, 28 grudnia uchwalony został budżet powiatu garwolińskiego na 2019 rok. Zaplanowano, że będzie on na trzymilionowym plusie, by o tę kwotę zmniejszyć w przyszłym roku zadłużenie powiatu, które przekroczyło 36 mln zł. Wydatki majątkowe pochłoną ponad 11 mln zł.

Komarowka Podlaska

Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”. Nagrodą w konkursie jest zestaw 15 książek, które otrzyma Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej - mówi Barbara Zalewska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komarówce Podlaskiej

akcja

Pokonali ponad 400 km, aby przyjechać do Sawic. Rodzina i przyjaciele Karoliny Bebel, bo o nich mowa, dotarli na teren powiatu sokołowskiego, aby zaśpiewać kolędy dla swojej przyjaciółki. Kobieta od dwóch miesięcy leży w śpiączce, a jej najbliżsi zapewniają, że zrobią wszystko aby „śpiąca królewna” mogła się obudzić.

budzet Wodynie

Gmina Wodynie budżet na 2019 rok przyjęła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki, że ma wysokość podobną do tegorocznej, czyli ok. 20 mln zł, charakter inwestycyjny i rozwojowy.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział prace nad zmianami finansowania procedur, które mają poprawić sytuację szpitali powiatowych. Mówił także o sytuacji na rynku pracy pielęgniarek i zmianach w systemie ratownictwa medycznego.