JAN SIKORA

Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora potwierdził swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas Dni Gminy Zalesie, które odbyły się w niedzielę, 8 lipca.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Czy polskie rolnictwo jest innowacyjne? Czy wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w tym sektorze gospodarki? O innowacyjności w rolnictwie dyskutowano na sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Wieslaw Panasiuk

Wójt gminy Biała Podlaska w rozmowie z Radiem Podlasie podsumował sytuację rolników w naszym regionie. Marcin Jabłkowski pytał o straty spowodowane suszą i zbierającym żniwo wirusem ASF.

zeglowanie

Trzech mieszkańców gminy Borki w powiecie radzyńskim remontuje jacht, by nieodpłatnie udostępnić go w obrębie całej społeczności i nauczyć żeglowania. Urząd Gminy Borki zorganizuje środki na to, by mieszkańcy za darmo mogli wziąć udział w wyjeździe szkoleniowo- rekreacyjnym.

RECYTACJE

7 lipca w Księgarni Pod Kasztanem w Siemiatyczach dzieci i młodzież poznawały i rozkładały książki "Grzbietami do dołu" w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a potem sami rozciągnęli się do dołu grzbietami.

JUBILEUSZ

Szacownego wieku doczekała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczyskach w gminie Miastków Kościelny. W tym roku obchodzi bowiem 90-lecie nieprzerwanej działalności. Z okazji jubileuszu, 8 lipca zorganizowano uroczystości, podczas których zasłużeni strażacy odznaczeni zostali medalami za wzorową służbę, były podziękowania i życzenia.

Dni Drelowa

Wiele osób, mieszkańców ziemi międzyrzeckiej przybyło w niedzielę 8 lipca na Dni Drelowa połączone z promocją książki „Monografia Gminy Drelów”. Jest to publikacja popularnonaukowa utrwalająca całą dotychczasową wiedzę na temat gminy.

JERZY JARON

I Gwiaździsty Zlot Rowerowy i 13. Gminne Zawody Strażackie, to dwie imprezy zorganizowane w Miastkowie Kościelnym. Oprócz rywalizacji strażackich zastępów i sprawdzenia umiejętności jazdy rowerem, była okazja do integracji środowiska lokalnego. Rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej atmosferze. Zawody były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz podniesienia sprawności bojowej strażaków z Gminy Miastków Kościelny. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Jerzego Jaronia.

Jerzy Rebek o Palacu Potockich

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie komentował przegraną w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w sprawie pieniędzy na rewitalizację Pałacu Potockich. Jak powiedział, przed władzami miasta są dobre perspektywy na przyszłość zabytku.